Reklama
Řidičův chleba

Tip na trip: Nejvyšší horská dráha v Evropě a atrakce simulující zrychlení vozu Bugatti Veyron

Navštívili jsme Europa-park, ve kterém si najde zábavu každá věková skupina
Zdroj: Tiskový servis Europa-park

Najít místo, kde si nezapomenutelnou zábavu užije rodič i dítě, není vůbec jednoduché. Proto jsme se v rámci naší minisérie tipů na výlety rozhodli navštívit jeden z největších zábavných parků v Evropě, kde si najdou vyžití nejen ratolesti, ale také jejich rodiče. Europa-park je vhodný pro všechny věkové kategorie a dokazuje to i různorodost atrakcí. V parku se nenachází pouze šílené horské dráhy, ale také krásně zpracované atrakce pro předškoláky i malebné sekce pro milovníky kultury. 

Co vlastě Europa-park je?

Europa-park je největší zábavný park v Německu, který se dělí do 13 různých částí. Každé území vyznačuje jeden evropský stát (Německo, Francie, Rusko, Itálie, Švýcarsko, Řecko, Norsko, Španělsko, Holandsko, Rakousko, Anglie, Island a Portugalsko). Jednotlivé země pak mají odpovídající architektura staveb, gastronomii, kulturu a nacházejí se v nich atrakce, které s daným státem nějakým způsobem souvisí. Celkově je v zábavným parku přes sto různých atrakcí, včetně adrenalinových, vodních i superrychlých horských drah. Nechybí zde ani různé doprovodné show, restaurace, muzikály nebo dětský svět.

Cesta je dlouhá, ale pohodová

Naše cesta za dobrodružstvím započala v Praze, odkud je to do městečka Rust, kde se park nachází, zhruba 630 kilometrů a přibližně šest a půl hodiny jízdy autem (záleží na provozu). Celou dobu jsme jeli výhradně po širokých německých dálnicích, na kterých se neplátí žádné mýtné. Řidiči se za hranicemi také nemusí bát zbytečně drahého benzínu a nafty. Ceny pohonných hmot jsou aktuálně v Německu podobné těm českým.

Kdo dřív přijde, ten dřív mele

Zábavný park své brány otvírá každý den v 9 hodin ráno a zavírá nejdříve v 18:00 (vybrané dny se zavíračka odkládá na 19:30). Z vlastí zkušenosti můžeme poradit, že je lepší si přivstat a přijet do areálu aspoň o půl hodiny dříve. Vyhnete se hustým frontám před vstupem. S parkováním není žádný problém, Europa-park disponuje obrovským parkovištěm, za které se platí 8 euro za osobní vůz na den. 

Tip na ubytování

V Europa-parku jsme už byli vícekrát, a pokaždé s jinak početnou skupinou lidí. Díky tomu jsme měli možnost vyzkoušet více možností ubytování. Pokud byste se do zábavného parku vydali v šesti až desetičlenné posádce, doporučujeme si přímo ve městě Rust přes Airbnb pronajmout apartmán nebo dům. Vyjde to levně (v sezóně cca 10 -12 tisíc na noc) a kvalita ubytování je nadstandardní. Europa-park nabízí také možnost noclehu v hotelech přímo v areálu parku. Cena za jednu noc je ale poměrně vysoká. Jednou z ideálních variant pro menší skupin lidí je ubytovat se ve městě Štrasburk, kde se dá sehnat poměrně levné a hezké ubytování. Nám se například povedlo rezervovat dvoulůžkový pokoj v malebném 3hvězdičkovém hotelu nedaleko historického centra za 1600 korun za noc. 

Nejlepší atrakce v parku

Europa-park své návštěvníky láká především na dvě úchvatné horské dráhy. Jedna se jmenuje Silver Star (stříbrná hvězda) a jejím hlavním sponzorem je automobilová značku Mercedes-Benz. Jedná se o jednu z největších a nejvyšší drah v Evropě (tyčí se do výšky 73 metrů), jejímž úkolem je simulovat jízdu v monopostu formule 1. Silver Star totiž dokáže generovat přetížení až 4G a dosahuje maximální rychlosti 130 kilometrů za hodinu. 

Druhá, podobně lákává atrakce se nazývá Blue Fire Megacoster. Tato adrenalinová horská dráha se skládá z několika loopingů a vývrtek. Její hlavní devízou je zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 2,5 sekundy. Podobnou akceleraci je možné zažít pouze u hypersportovního vozu Bugatti Veyron. 

Kromě těchto dvou atrakcí se v Europa-parku nachází ještě desítky dalších jedinečných horských drah. Některé jsou dokonce vodní nebo vedou v naprosté tmě. Pokud tedy ujíždíte na adrenalinu nebo chcete vykouzlit úsměv na tváři svým ratolestím, rozhodně doporučujeme Europa-Park navštívit. Stojí to za to!

Ceny vstupenek

Vstupenka Cena
jednodenní dospělá (12+) 55 € (v sezóně 62 €)
jednodenní dětská a seniorská 47 € (v sezóně 53 €)
dvoudenní dospělá 104 € (v sezóně 117 €)
dvoudenní dětská a seniorská 86 € (v sezóně 97 €)
Zdroj: Europa-park
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tip na letní výlet: Kempování zdarma, levné jídlo a překrásné památky. Budapešť je městem snů

S obytným vozem Volkswagen California jsme se vydali do samotného srdce Maďarska. Víme, co navštívit
05.07.2022 18:15
|
0
Reklama

Tip na trip: Vyzkoušeli jsme večerní lyžování na Ještědu, které je pouze hodinu od Prahy

S vozem Hyundai Ioniq 5 jsme hledali nejlepší ski areál poblíž hlavního města
15.02.2022 16:32
|
0

Benzín se dostal pod 40 Kč/l, jen je nutné vědět, kde natankovat. Většina pump totiž dál „rejžuje“

V síti u nás tradičně nejlevnějších pump mohou řidiči natankovat Natural 95 za 39,90 Kč/l
05.08.2022 07:44
|
14

Test Hyundai Santa Fe PHEV: Nejdostupnější sedmimístný plug-in hybrid na trhu

Vyzkoušeli jsme modernizovanou vlajkovou loď korejské automobilky s plug-in hybridním pohonem
02.08.2022 07:41
|
8
Reklama

Američané představili Ford Mustang s naftovým motorem. Díky mamutí síle utáhne i loď

Takto upravený sportovní vůz by v Evropě emisními normami určitě neprošel
27.07.2022 10:43
|
3

Mostecký okruh o víkendu zažije mistrovství světa superbiků. Děti do 18 let mají vstup zdarma

O víkendu se v České republice uskuteční závod WorldSBK, ve kterém budou startovat i čeští jezdci
26.07.2022 19:15
|
0
Reklama
Autosalon TV