Podle přísnější metodiky
Na úvod nutno podotknout, že všechny uvedené hodnoty v přehledu odpovídají metodice WLTP, která je v porovnání s předchozí NEDC reálnější. Cyklus WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures) totiž konečně obsahuje i jízdy v reálném provozu a je harmonizován celosvětově. Původní NEDC počítalo s jednotnou zkouškou s městskou a mimoměstskou částí pro všechna vozidla bez ohledu na hmotnost, aerodynamiku a příplatkovou výbavu. WLTP naopak rozděluje auta do tří skupin na základě výkonu na kilogram. Rozdíl je hlavně v intenzitě střídání jízdních režimů. Často se mění zatížení, rychlost a akcelerace na válcové zkušebně.
V tomto přísnějším měřícím cyklu se daří zejména francouzským modelům, které se mezi nejúspornějšími naftovými auty na českém trhu objevují hned několikrát. Vznětový čtyřválec o objemu 1,5 litru z díly Renaultu dokáže produkovat 85 kW (115 koní) a 170 Nm točivého momentu. Pohání nejrůznější vozy napříč celou modelovou řadou. Vůbec nejúspornější je však pod kapotou Renaultu Mégane v karoserii hatchback (od 595 000 Kč), kde podle technických údajů spotřebuje pouze 4,6 l/100 km. V rámci dynamiky ale patří k těm línějším.
O moc hůř si pak nevede prémiové BMW se svým dieselovým čtyřválcem označovaným jako 218d.
Nejšetrnější umí být pod kapotou modelu 2 Gran Coupé (od 890 500 Kč), kde v kombinovaném cyklu zkonzumuje jen 4,5 l/100 km. Díky výkonu 110 kW, točivému momentu 350 Nm a hbité šestistupňové manuální převodovce dokáže auto zároveň rozhýbat z nuly na stovku za
„pouhých" 8,6 sekundy.