Bolí to?
Otázka, která každého napadne jako první, bolí to? Podle slov Brandona to příjemné rozhodně nebylo. „První čip byl o něco menší, takže při samotné implantaci to nebylo tak hrozné. Injekční stříkačku s čipem strčili dovnitř a zasunuli čip pod kůži, podobně jako by mikročipovali psa. Bohužel se ale spálil a pak bolel asi měsíc," vysvětlil. U druhého většího čipu, který slouží jako klíč k Tesle, už byla jeho ruka raději anestetizována lidokainem. Brandon řekl, že čipy jsou potaženy biokompatibilními látkami, jako je biopolymer. Po implantaci tak tělo zapouzdří čip svou vlastní tkání.
Zajímavá je také cena tohoto čipu.
„Protože jsem byl pokusný králík, dostal jsem čip za 300 dolarů, dalších 100 dolarů si pak vzal člověk, který mi jej pod kůži implantoval,“ nechal se slyšet majitel Tesly. Podle dostupných informací mu čip instaloval člověk, který se zabývá profesionálním piercingem už 15 let.
Není divu, že Brandona okamžitě zalila vlna reakcí. Zatímco někteří jeho rozhodnutí chválí, jiní byli prudce proti podobným zákrokům. Zejména kvůli hackerství. Jak ale sám připomíná, „tento konkrétní čip nemůže nic sledovat, musel by mít externí napájení a navíc vaše telefony sledují vaši polohu nonstop, stačí se podívat do historie Googlu.“
A co vy, dali byste si něco podobného také implantovat pod kůži? Napište nám do komentářů.