Velmi podobně je na tom Volkswagen, což nám potvrdil jeho PR manažer David Valenta. Ten také potvrdil, že se povinnost prvky nabízet jako standard do ceny musí promítnout. „Samozřejmě, že pokud legislativa EU bude podobná zařízení vyžadovat, naše vozy tomuto uzpůsobíme. Navíc, upozornění na překročení rychlosti máme již nyní, tato technologie je dávno vyvinutá. Detektor alkoholu v dechu není rovněž žádný technologický problém. Povinné navýšení standardní výbavy se na konečné ceně vozidla musí projevit. Ovšem v tomto případě nejde o nijak složitá zařízení, která by cenu automobilu významným způsobem ovlivňovala," dodal Valenta.
Zeptali jsme se také na českém zastoupení značky Audi. Jiří Rozkošný zmínil, že je velmi brzy odhadovat, na kolik to automobilku přijde. Řekl: „Audi v současné době splňuje výbavu povinných asistenčních systémů a navíc na přání nabízí ještě daleko širší škálu nad tento povinný rámec. V případě změn legislativy očekáváme, že nově homologované vozy po rozhodném datu splní veškerá požadovaná kritéria. V tuto chvíli je ale předčasné hovořit o nákladech na implementaci."
Kateřina Vaňková Jouglíčková z českého zastoupení značky Kia nám pak řekla následující: „Již dnes nabízí značka Kia řadu bezpečnostních prvků, jejichž povinnost vejde pro výrobce osobních automobilů v platnost až roku 2022. S postupným zaváděním nových povinných bezpečnostních prvků pro vozidla nabízená v Evropě odhadujeme, že pořizovací cena takto vybavených vozidel vzroste dle segmentu přibližně o 10 až 15 %.
A připravený je i Peugeot, jehož tisková mluvčí Radka Matthey řekla: „Na nové systémy se samozřejmě připravujeme průběžně tak, abychom včas a v některých případech i se značným předstihem splnili veškeré legislativní požadavky. Co se týče asistenčních systémů, značka Peugeot používá nejmodernější modulární platformy, které jsou schopny přijmout nejen různé druhy pohonů, ale také veškeré asistenční systémy.“