Důsledky takového chování bývají fatální
Následovalo kopání do dodávky a sprosté nadávky. Když řidič minivozu svou agresivitu vybil, nasedl do auta a odjel. Případem se v současné době zabývá policie, které se agresor sám přihlásil. Vyšlo najevo, že je zaměstnancem Vězeňské služby ČR, která jeho chování také řeší. Policie musí jeho chování v současné chvíli klasifikovat. Pokud se ukáže, že spáchal trestný čin, například napadaní, může se celým případem zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Jak ukazují data Národní strategie bezpečnosti silničního provozu, podobných případů je stále více. Nejhorší na tom je, že důsledky agresivního stylu jízdy mají ty nejhorší následky. Podle statistiky Besipu přišlo mezi lety 2006 a 2016 vlivem agresivního způsobu jízdy na silnicích v Česku o život 2983 lidí. Agresivita sehrává svou negativní roli až ve 40 % smrtelných dopravních nehod. Původ agresivního stylu jízdy lze hledat nejen ve vrozené povaze řidiče, ale také v již naučeném chování či vlivech okolí.
„Dle průzkumu provedeného EOS Gallup Europe se jedná o bezdůvodné zabrání dvou parkovacích míst, včasné neztlumení dálkových světel, vjetí do ucpané křižovatky a následné zablokování provozu, předjetí řady čekajících řidičů a agresivní natlačení se do jejího čela, odbočování z levého jízdního pruhu na poslední chvíli a změna pruhů bez použití ukazatele směru,“ objasňuje nejvíce kritické projevy agresivity u řidičů Roman Budský, předseda platformy VIZE 0. Průzkumy pak ukazují, že českým řidičům nejvíce vadí váhavá a nejistá jízda jiného řidiče, provádění změny pruhů bez použití blinkru nebo včasné neztlumení dálkových světel.