Německý pohled
Prestižní německý časopis auto motor a sport vyslal na prezentaci redaktora Heinricha Lingnera. Ten strávil testovací jízdu s benzinovým motorem 1.0 TSI (110 k) v kombinaci s převodovkou DSG. Před samotnou jízdou upozorňuje na zajímavý fakt – totiž, že nová fabia se dostala rozměrově na úroveň VW Golf IV, který se mimochodem prodával právě v roce 1999, když přišla na svět fabia první generace. Redaktor pochvaluje dojem z interiéru, který se podobá i větším autům na platformě MQB. U zmíněného motoru konstatuje, že si řidič při jízdě ani neuvědomuje, že se jedná o tříválec a dodává, že pouze v momentech, kdy systém stop-start opět startuje motor, se vůz zatřese. Tento úkon zvládají vozy s mildhybridní technikou lépe, avšak právě s ní se u fabie nepočítá.
Během jízdy chválí podvozek, který (byť k tomu fabia kdovíjak nevybízí), zvládne případně i rychlou jízdu s maximálkou 205 km/h. Lingner rovněž zmiňuje, že pocitově má snad auto ještě vyšší výkon, než na papíře – podle toho, jak suverénně se pohybuje na dálnici i na okresce. Lingner je zároveň jedním z mála, který považuje základní cenovku verze 1.0 MPI (80 k) za 16 240 eur za odpovídající pro tak vyspělé malé auto.
Podrobně se novince věnuje také německý Auto Bild. I zde vyzdvihují prostornost auta a uvádějí, že objemem kufru je vlastně na úrovni VW Golf. Podobně pochvalně se vyjadřují i o možnostech výbavy, a to včetně příplatkového digitální kokpitu či částečně autonomní jízdy. U motorů si Auto Bild klade otázku, zdali základní nepřeplňované motory 1.0 MPI s výkonem 65, popř. 80 koní vůbec zůstanou v nabídce, když k autu mnohem lépe sedí turbomotory 1.0 TSI (95 nebo 110 k). Při jízdě s 110koňovou variantou chválí podvozek, který v kombinaci s lehce jdoucím řízením zvládá i delší cesty a fabia s ním strčí do kapsy i řadu kompaktních aut. U pohonného ústrojí se ale také objevuje kritika příliš váhavé převodovky DSG a hlavně systému stop-start, který je „rustikální“ a při startu zatřese celým autem.