Reklama
Nová auta

Rodina MG se rozroste. Elektrický hatchback bude mít novou platformu i dojezd až 450 km

Na podzim bude na trh uveden model MG4. Nový elektrický model sází na svěží design

Na evropský trh vstoupí model zhruba na podzim. Automobilka přitom sází na výrazný vzhled i pokročilé technologie. Navíc MG4 Electric je prvním modelem MG, který bude postaven na nové platformě MSP (Modular Scalable Platform). 

Zapadne do rodinného spektra automobilky

MG má jasně vydefinovanou strategii designu svých vozidel. Každý model je vyvinutý tak, aby odpovídal preferencím příslušné cílové skupiny a zároveň si uchoval klíčové vlastnosti automobilky. Podle designového ředitele společnosti SAIC Motor Passenger Vehicle Company pana Shao Jingfenga, vyvíjí MG Motor téměř století inovativní auta pro zákazníky s mladým srdcem a tento přístup by si rádi zachovali i v éře čistě elektrických automobilů.

Na designu vozu se podílela globální studia, která dopomohla k finálnímu vzhledu. Dle prvních obrázků můžeme konstatovat, že vývojáři odvedli skvělou práci, protože automobil vypadá naprosto fantasticky, obzvlášť při zvolení té správné barvy.

Xinyu Liu, generální ředitel MG Motor Europe

„S MG4 Electric udělala automobilka další klíčový krok ve své dlouhé historii. MG4 Electric není jen prvním modelem na naší technologicky sofistikované a extrémně flexibilní platformě MSP, ale představuje také nespoutaného a ​​mladistvého ducha, kterého značka ztělesňuje. To se odráží zejména v designu MG4 Electric. Designéři, inženýři a celý manažerský tým se těší na uvedení na trh letos na podzim a už se nemůžeme dočkat, až uvidíme, jak zákazníci na náš nový model zareagují.“

Krása střídá nádheru

Výrazná definice kapoty bude tím prvním, čeho si lidé na voze všimnou. Maska disponuje nápadnými světlomety, které vytvářejí živý vzhled. Směrová světla jsou svisle nakloněná a integrována do součásti dynamických linií nad předním splitterem.

Neméně zajímavá je i zadní část. Ta je definována prostřednictvím diverzifikovaného designu světelných hran. Dvoukřídlý zadní spoiler je vrcholem dvoubarevné střechy a opticky prodlužuje linii celého vozu. Zadní světla jsou složena z 172 LED diod a vyzdvihují zpracování boční linie přecházející dozadu.

Interiér v kabině je velice vzdušný a uživatelsky jednoduchý. Kokpit navazuje na plovoucí design středové konzoly, která dotváří prostor mezi řidičem a spolujezdcem. Prakticky tu člověk nenalezne žádné zbytečnosti, které by odváděly pozornost. Řidič si tak užije spíše lehkost bytí za volantem.

Již brzy na vašem vysílači

Uvedení na trh se blíží. Oficiálně by MG4 Electric měl být přivítán na začátku podzimu. Maskovaný produkční model právě dokončuje dlouhou 120 tisíc kilometrovou cestu, během které auto podstoupilo finální testy ve všech směrem napříč Evropou.

Na fotografiích v tomto článku se nachází předprodukční prototyp oranžové barvy. Nicméně barevná škála bude mnohem větší. Po uvedení na trh se bude nabízet v dalších odstínech jako je: Pebble Black, Dover White, Medal Silver, Andes Grey, Diamond Red, Brighton Blue a Fizzy Orange.

Na závěr by bylo vhodné vypíchnout nejdůležitější věci tohoto modelu. V případě MG4 půjde o auto, které je nejpokročilejším vozidlem rodiny MG Motor. Lze tedy očekávat, že nabídne samé libůstky nejen co se týká jízdních vlastností, ale také technologických vychytávek vnitru. Podle všeho by plně nabitá baterie měla disponovat dle WLTP dojezdem až 450 kilometrů. Náhon bude na zadní kola a slibuje i agilní jízdní dynamiku. Pokročilé asistenční systémy jsou už jen třešničkou na dortu.

Reklama

Diskuze

Marcel74 - 10.08.2022 18:17:10
Tak krása střídá nádheru? A viděli jste někdy: Ferrari 250 GT Lusso, Aston Martin DB5, Alfa Romeo Montreal...?

Test MG eHS: Levné rodinné čínské SUV na benzin i do zásuvky jede jak z praku, má ale i své mouchy

Poměrem ceny a výbavy překonává všechny konkurenty. Zato podvozek se houpá a benzinový motor žere
05.08.2022 18:44
|
2
Reklama

První test nového levného SUV. MG ZS má velký kufr a hodně výbavy, pro rychlé řidiče ale není

Inženýrům se velmi povedl podvozek, který dobře filtruje české silnice. Spotřeba by mohla být nižší
11.07.2022 19:18
|
8

Značka MG zveřejnila ceny svých SUV. Menší model se pohodlně vejde pod půl milionu

Na český trh míří modely MG ZS a MG EHS. Větší SUV se nabízí jen jako plug-in hybrid
28.06.2022 21:00
|
5

Koroze je noční můrou motoristů. Dá se na ni vyzrát, když autu věnujete speciální péči

Po koupi nového vozu by se měl provést antikorozní nástřik. Kdo přijde pozdě, může zaplatit víc
01.02.2023 15:08
|
5

V Česku je první železniční přejezd, který umí automaticky rozdávat pokuty podobně jako radar

Zkušební projekt ve Vendryni prošel testováním i schválením. Je na čase spustit ostrý provoz
31.01.2023 13:58
|
10
Reklama

Falešné dopravní nehody a nejasná zranění. Češi se snaží podvést pojišťovny o miliony

Lidé se loni dopustili o pětinu více pojistných podvodů. Přitom za ně hrozí až 10 let za mřížemi
27.01.2023 13:20
|
0

Lada Niva navzdory sankcím žije. Rusové se pochlubili pick-upem za 360 tisíc korun

Ruská auta jsou pověstná svou nosností i zdoláváním obtížného terénu, což platí i pro novinku
26.01.2023 13:59
|
8
Reklama
Autosalon TV