Reklama
Nová auta

Peugeot vrátil slevy do ceníku. Týkají se ale jen nejoblíbenějšího SUV

Automobilka přestala v květnu zveřejňovat akční nabídku u svých vozů. Nyní již obrací
Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Francouzský výrobce odstranil v závěru jara zvýhodnění ze všech ceníků kvůli delší dodací lhůtě objednaných vozů – na některé z nich se totiž čeká klidně i více než rok. Pro Peugeot by tak bylo problematické zaručit zákazníkům akční ceny a z toho důvodu se rozhodl pro tento krok.

Doporučené slevy sice pro jednotlivé modely automobilka navrhla, ale ty měly v rukách pouze dealeři a jen na nich záleželo, zda je v navržené výši zákazníkům poskytnou. Zájemcům tak nezbývalo nic jiného, než kontaktovat konkrétní prodejce pro lepší představu o konečných cenách.

To už nyní neplatí pro oblíbený Peugeot 3008, který se v rámci červencových změn vrátil k předchozí skladbě ceníku. Na kolik nyní vyjde a o kolik se liší oproti cenám ze začátku roku?

V dubnu ještě zlevnění

Kompaktní, sportovně-užitkový vůz se lvem ve znaku z kraje prvního čtvrtletí ještě zlevnil až o 28 tisíc korun, kromě hybridních motorů, u nichž cenovky zůstaly na stejných hodnotách, a “tři-tisíce-osmička“ se nabízela od 639 000 Kč. To ale vydrželo jen zhruba tři týdny.

S koncem dubna totiž přišlo první zdražení ve výši sedmdesáti a osmdesáti tisíc korun. Jenomže nástup nového měsíce znamenal další změnu a ceník se tak měnil za krátkou dobu již potřetí. Tentokrát z něho byly vymazány akční bonusy a ani standardní ceny nezůstaly stejné.

Jak se ale ukázalo, ve většině případech bylo SUV o něco levnější “zrušeným“ slevám navzdory. Spalovací motory se zlevnily až o 34 tisíc korun, naopak hybridní pohonné jednotky si ke svým cenovkám připočetly dvacet tisíc. Peugeot 3008 se tak prodával od 685 000 Kč.

Další zdražení

Výrazný zásah do ceníku proběhl také v červnu, kdy se kompaktní Francouz plošně zdražil o 50 tisíc korun. Z nabídky navíc zmizela i nejvyšší verze GT Pack, v níž nechyběla například vyhřívaná přední sedadla i automatický parkovací asistent spolu s parkovacími senzory. Samozřejmostí bylo i kvalitní ozvučení od firmy Focal a obutí do největších kol, co se pro daný vůz nabízí.

Přeplňovaný zážehový tříválec vyšel bez slev na 735 000 korun a v případě naftové “jedna-pětky“ to bylo o padesát tisíc více. Kdo se ohlížel po kombinaci spalovacího a elektrického motoru, uviděl částku začínající na 1 155 000 Kč.

Jak je to nyní?

V polovině léta začal Peugeot zveřejňovat akční ceny, ale jen u modelu 3008. V jeho ceníku tak můžete vidět zvýhodnění až 60 tisíc korun. Taková hodnota platí pouze pro hybridy, ostatní motory se musí spokojit maximálně se čtyřiceti tisíci, a to navíc ve vyšších výbavách. Sportovně-užitkové vozidlo francouzské produkce startuje po těchto úpravách na 725 000 Kč, přičemž pro majitele starších aut může být cena snížena o výkupní bonus v hodnotě deseti tisíc korun.

I tak se stále drží v žebříčku nejlevnějších kompaktních SUV na našem trhu přibližně v polovině, kde začínají úřadovat prémiovější značky. Do našeho porovnávače jsme nicméně zařadili vozy u nás nejprodávanější a oblékli je do odpovídajícího oděvu. Na výsledek se podívejte zde.

V porovnání s cenami ze začátku roku je 3008 s hybridními motory dražší o 90 tisíc korun. U ostatních pohonných jednotek je situace o něco lepší. V základní výbavě sice rostly cenovky nejvíce, a to až o 78 000 Kč, vyšší verze ale zdražily maximálně o padesát osm tisíc korun, sportovně laděná varianta GT dokonce “jen“ o 45 000 korun.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dacia Spring po modernizaci výrazně dospěla. Hlavní předností zůstává nízká cena

V okolí Bordeaux jsme se svezli v nejlevnějším elektromobilu na trhu. Přiváží řadu praktických prvků
12.07.2024 08:25
|
4

Seat zlevnil až o 80 tisíc korun a přidal výbavu navíc. Z nabídky ovšem odstranil několik motorů

Španělský výrobce nedávno upravoval ceníky svých modelů. Změny si připsal nejprodávanější z nich
09.07.2024 10:07
|
1
Reklama

Renault Captur se vydal za rámec běžné modernizace. Osobitým vzhledem to nekončí

Malé SUV si zachovalo širokou nabídku motorů i svou praktičnost. Cenou se ale blíží k půl milionu
01.07.2024 08:08
|
2

Nová generace Renaultu Master míří na český trh. Stále počítá s naftou, ve hře je i pohon na vodík

Jednička mezi užitkovými vozy se dočkala výrazného omlazení. Ceny ovšem zatím tají
26.06.2024 09:00
|
1
Reklama
Autosalon TV