Reklama
Nová auta

Nový Hyundai Kona se představuje nejdřív jako elektromobil. Na jedno nabití ujede skoro 500 km

Crossover výrazně narostl, má nabídnout více místa v kabině. Spalovací verze se objeví později

Korejská automobilka představila novou generaci svého modelu Kona. Ten nejprve ukazuje jako elektromobil, aby tak podtrhla své odhodlání přejít na „čistou“ mobilitu. Auto dostalo futuristický design, větší rozměry a také dvě verze označené jako Standard Range a Long Range. Top varianta má ujet skoro 500 kilometrů na nabití.

Větší a nabitější

Oproti současnému modelů má Kona výrazně větší rozměry. Na délku narostla o 175 mm na celkových 4355 mm. Rozvor se zvětšil o 60 na 2660 mm, což by s sebou mělo nést více místa v interiéru. Auto se ovšem vytáhlo i na výšku, konkrétně o 20 mm na 1575 mm.

Za pozornost stojí design vozu ve futuristickém střihu. Zaujmou třeba denní diody umístěné v tenké lince mezi kapotou a přídí. Full-LED světlomety jsou mírně maskované v bocích. Interiér pak odpovídá dnešnímu pojetí elektrických modelů korejské automobilky, Kona navazuje na modely Ioniq 5 a 6. Samozřejmostí bude komplexní elektronická výbava, včetně zábavního systému s 12palcovou obrazovkou a sady bezpečnostních asistentů.

Nový Hyundai Kona nabídne dvě „motorizace“. Základní Standard Range dostane elektrický motor o výkonu 115 kW a točivém momentu 255 Nm. S baterií o kapacitě 48,4 kWh ujede podle metodiky WLTP 342 kilometrů na jedno nabití. Druhá verze označená jako Long Range bude mít výkonnější motor (160 kW a shodných 255 Nm) a větší baterii s kapacitou 65,4 kWh. Ta umožní dojezd až 490 km. Kona pracuje s 400V sítí, slibuje dobití u rychlé stanice z 10 na 80 procent za 41 minut. Auto bude vybavené teplotním managementem trakční baterie tak, aby se nabíjela při ideální teplotě.

Než přijde nový Hyundai Kona na český trh, zůstává v prodeji ten aktuální. Na hodnoty elektrické varianty se můžete podívat v našem katalogu. Hyundai Kona Electric najdete pod tímto odkazem.
Reklama

Diskuze

Petr - 09.03.2023 15:17:55
A co mi je do Evropy? Globálně prodá Hyundai 3,8M a Kia 3,6M aut. Dacia kolik? 500t? vždyť to je plivnutí :D Já mám mozek aspoň vymytý a Tucsona v garáži a ty mozek nemáš žádný a jezdíš v jedničkové ovci :D
Veritas - 09.03.2023 14:06:20
Evropa 2022. Prodeje aut. Jsi opravdu Mimoň, ty konkurence . Korejci jsou jen k smíchu, stejně jako ty =Chudák s vymytým mozkem ,co se nezmůže na kvalitní auto.

Volkswagen nehodil sraz GTI přes palubu. Od příštího roku se bude konat ve Wolfsburgu

Zrušená tradiční akce GTI-Treffen u rakouského jezera Wörthersee bude pokračovat v Německu
03.03.2023 10:00
|
2
Reklama

Čínské SUV konečně dostalo i obyčejný benzinový motor. Cenou překonává český bestseller

Po plug-in hybridním MG EHS dorazilo na český trh i benzinové HS. Prodává se od 663 940 Kč
23.01.2023 17:00
|
4
Reklama

Vyhřát celý interiér na 20 °C může být pro elektromobily nepřekonatelný problém, ukázal test

V testu propadla Tesla Model Y, Renault Zoe a VW e-Up!. Jasným vítězem je naopak BMW iX
23.12.2022 13:32
|
23

Komentář: V Norsku většinově volí elektromobil i ti nejchudší a elektrická revoluce se stejně nekoná

I nejchudší domácnosti elektromobily kupovat prostě musí. Nic jiného jim nezbývá
21.10.2022 07:44
|
19

Při koupi ojetiny se nově dozvíte počet předchozích majitelů. Data prozradí i názvy firem

K mání jsou data jen za období, kdy bylo auto v Česku. U vozů dovezených z ciziny služba nefunguje.
05.06.2026 15:52
|
1

Normální auto za cenu pod půl milionu korun. Kia K4 láká na starý dobrý svět a jde jí to dobře

Motor by mohl být silnější a plasty měkčí. Řazení manuální převodovkou je ale velmi příjemné.
04.06.2026 14:00
|
0
Reklama

Peugeot 408 je po modernizaci ještě odvážnější. Mezi českými řidiči chce ale lovit i cenou

Designový crossover se nabízí se třemi motory, nově také jako elektromobil. Vejde se pod 700 tisíc.
04.06.2026 10:00
|
0

Takhle vypadá nová Škoda Peaq. Mladá Boleslav ukázala první skici elektromobilu pro sedm

Premiéra proběhne už za několik týdnů. Půjde dosud o nejdražší model v nabídce automobilky.
04.06.2026 09:29
|
0
Reklama
Autosalon TV