Reklama
Řidičův chleba

Volkswagen nehodil sraz GTI přes palubu. Od příštího roku se bude konat ve Wolfsburgu

Zrušená tradiční akce GTI-Treffen u rakouského jezera Wörthersee bude pokračovat v Německu
Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Každoroční sraz příznivců sportovních modelů GTI značky Volkswagen se od roku 1982 konal tradičně u jezera Wörthersee, které se stalo téměř až ikonickým místem, kam směřovaly stovky tisíc návštěvníků. Tradici přerušila koronavirová krize a posléze se obec Maria Wörth usnesla na tom, že další konání těchto každoročních akcí již neumožní. Fanoušci však o oblíbenou akci nepřijdou - Volkswagen oznámil, že jí poskytne potřebné prostory a zázemí přímo ve Wolfsburgu. Od roku 2024 tak začne "GTI Treffen" psát novou kapitolu.

Smutné, ale pochopitelné rozhodnutí obce

Historie GTI Treffen sahá až do roku 1982 a z původně nadšenecké klubové inciativy se postupem času stávala čím dál masovější akce, jejíž potenciál využívala ke své prezentaci celá řada značek včetně i tuzemské Škodovky. To, co tvořilo jedinečnou kulisu akce a zároveň lákalo na místo další a další fanušky, se ale na druhou stranu stávalo čím dál méně akceptovatelnější pro obyvatele malebného městečka Maria Wörth. Po pauze vynucené koronavirovou pandemií se proto obec rozhodla pro tuto dál neposkytovat prostor.

Jakkoliv se to může zdát nepochopitelné a smutné, není se moc čemu divit. Lokace skutečně narážela na své limity a nebyla zařízena na takové množství lidí. Ostatně, i řada samotných účastníků akce na diskuzních fórech přiznává, že rozhodnutí obce chápe, protože na srazu nebylo k hnutí a ne všichni účastníci se chovali ohleduplně k místu, přírodě i ostatním. Chvíli to tedy vypadalo, že je se srazem konec, ale netrvalo dlouho a potvrdilo se to, o čem se spekulovalo. Akci podpoří samotný Volkswagen. 

"GTI Comming Home," říká Volkswagen

I když jsou vozy s označením GTI spjaty s vůní benzinu, sportovní jízdou a ne úplně ekologickým provozem, přesto si ani v dnešní době nedovedeme představit, že by mateřská automobilka hodila přes palubu tak početnou fanouškovskou komunitu. Není proto zase až takovým překvapením, že od roku 2024 se bude GTI Treffen konat přímo ve Wolfsburgu v centrále značky za podpory automobilky. 

„Fanoušci našich modelů GTI mají pro značku Volkswagen velký význam, a proto nám velmi leží na srdci, abychom s nimi byli i nadále v kontaktu,“ říká k tomu Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen osobní vozy a doplňuje, „poté, co bylo Setkání GTI u jezera Wörthersee, žel, zrušeno, jsme tedy učinili rychlé rozhodnutí, že komunitě fanoušků GTI nabídneme pro tuto akci nový domov ve Wolfsburgu. Při plánování programu bychom rádi zohlednili také požadavky fanoušků, protože to má být především jejich setkání. V příštím roce jim zajisté budeme schopni nabídnout několik highlightů a překvapení.“

Od příštího roku tedy bude tradice pokračovat ve Wolfsburgu. Pro fanoušky GTI bude kromě prezentací vozidel, pódiových vystoupení a klubových setkání připraveno také mnoho dalších akcí a překvapení. Plochy a infrastruktura ve Wolfsburgu nabízejí ideální podmínky pro přivítání velkého počtu návštěvníků a jejich vozidel a automobilka chce z Wolfsburgu vytvořit nový domov komunity fanoušků GTI s mottem „Coming Home“.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 04.03.2023 13:20:40
A TAKY KRAJANI ADY HITLERA A HEIDERA OD JEZERA !!!! MELI PLNE ZUBY RAMUSU Z AKRAPOVIĆE !!!! A TAK TUNACI MUSI ODTAHNOUT DO !!!! ALE WOBU SE POVEDLO SRAZ ZACHRANIT !!!! A MUZOU SE TUNACI TED NAVZAJEM NA AUTOBAGN A2 V NIEDERSACHSEN POHONIT
PICHAV - 04.03.2023 13:01:44
WOLÕRTHERSEE TREFFEN U JEZERA !!!! TESILO SE VZDY NAVSTEVY FERDINANDA PIËCHA !!!! S URSULOU TAM ZE SALZBURGU DORAZIL !!!! ABY TAM TUZERY POZDRAVIL !!!! POLIZEI TAM ALE CASTO BUZEROVALA SPOUSTU UCASTNIKU !!!! JESTLI TY UPRAVY MAJI V TECHNICAKU

Aktuální trend: ceny osmiválcových youngtimerů letí vzhůru, u některých je ale nutné být ve střehu

Třetí generace BMW řady 5 či Audi V8 jsou tipy pro dobrou investici, o Jaguar S-Type ale zájem není
17.05.2021 16:41
|
0
Reklama

Malé francouzské SUV je silnější než Golf GTI nebo Hyundai I30 N. Přesto dokáže jet za 0 l/100 km

Vyzkoušeli jsme modernizovaný Peugeot 3008 s dvěma různými typy pohonu
16.04.2021 17:55
|
0

Víme, jak jezdí nový elektromobil VW ID.3. Na silnici je mnohem zábavnější než Golf GTI

Poprvé jsme usedli za volant přelomového modelu značky VW
16.09.2020 14:25
|
0

Škodovka výrazně zlevnila Enyaq. Verze s označením Tour stojí pod 900 tisíc Kč a má solidní výbavu

Elektromobil je vybaven baterií s kapacitou 55 kWh a slibuje dojezd 375 km
21.05.2024 10:02
|
3

Automobilky vymýšlí, jak podojit zákazníky. Půjdou cestou předplacených služeb, ale nebude to snadné

Pokud má pro řidiče služba skutečnou přidanou hodnotu, je ochoten za ni zaplatit
19.05.2024 18:57
|
0
Reklama

Komentář: Amerika zavřela dveře levným čínským elektromobilům. Evropa to bude muset udělat také

100% clo na čínské elektromobily má ochrání americké výrobce. Znamená ale také obchodní válku
16.05.2024 14:07
|
14

Tyto modely vás často nechají ve štychu. Nejméně spolehlivé desetileté ojetiny střední třídy

Statistiky německého autoklubu hovoří jasně. Tato čtyři auta z roku 2014 raději nechte v bazaru
07.05.2024 14:09
|
2
Reklama
Autosalon TV