Reklama
Nová auta

MG do Prahy dovezlo armádu svých levných elektromobilů. Prohlédli jsme si je naživo

Na veletrhu čisté elektromobility e-Salon nechybí ani čínsko-britské vozy MG4, MG5 i MG ZS EV
Zdroj: Bart Běhal pro Autosalon.tv

Na výstaviště do pražských Letňan dorazila i znovuzrozená automobilka MG, která je v Česku stále více populární. Svým zákazníkům totiž dokáže nabídnout designově zajímavá auta s bohatou základní výbavou a přitom za rozumné ceny. To platí nejen u spalovacích modelů, ale i u těch čistě elektrických jako jsou hatchback MG4, kombík MG5 i SUV ZS EV.

MG4

Už samotné MG4 je rozhodně důvodem, proč byste měli na veletrh e-Salon dorazit. Stylový hatchback sází na futuristický design, který v automobilovém světě prakticky nemá obdoby. A i přestože patří mezi nejlacinější elektromobily na českém trhu, svými parametry zahanbí i výrazně dražší konkurenty. Dojezd udávaný výrobcem činí u slabší varianty s menším akumulátorem 350 kilometrům, respektive až 450 kilometrů u té výkonnější s větší baterií. Nabíjet menší akumulátor je možné 117 kW, zatímco větší baterie si poradí až se 135 kW. MG uvádí, že za 16 minut na rychlonabíječce se dojezd prodlouží o 222 kilometrů. Cena začíná na částce 779 960 Kč.
Zdroj: Bart Běhal pro Autosalon.tv

MG5

Nejčerstvějším přírůstek na českém trhu je pak čistě elektrický kombík MG5, jehož cena startuje na 889 940 Kč. Základní výbava je pak stejně jako u MG4 poměrně bohatá. Obsahuje například i adaptivní tempomat, zadní parkovací senzory a kameru, LED světlomety, digitální klimatizaci, automatická dálková světla, digitální přístrojový panel o velikosti 12,3palce nebo šestnáctipalcová slitinová kola. Oproti hatchbacku má však slabší elektromotory, kratší dojezd i pomalejší nabíjení. Na druhou stranu potěší prostornější kabinou, ale také zavazadelníkem, který pobere až 479 litrů nákladu.
Zdroj: Bart Běhal pro Autosalon.tv

MG ZS EV

Na stánku čínsko-britského výrobce nechybí ani elektrický derivát oblíbeného levného SUV ZS. Ten nabízí zase obdobné technické parametry jako kombík. To znamená, že může mít buď 115, nebo 130 kilowatt výkonu a baterii o kapacitě 50,3 či 69,9 kWh. Dojezd pak u větší baterie činí až 440 kilometrů v kombinovaném provozu. No a co se týče dobíjení, tak to ZS EV zvládne z deseti na osmdesát procent za přibližně 36 minut. Cena je sice v porovnání s konkurenčními elektromobily poměrně nízká, což už se ale nedá říci o porovnání se spalovacím ZS. Zatímco elektromobil přijde nejméně na 889 960 Kč, benzinové provedení je na 399 940 Kč.

Více o e-Salonu

Veletrh e-Salon probíhá od čtvrtka 9. do neděle 12. listopadu na výstavišti v pražských Letňanech. Areál je otevřen od 10 do 17 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin. Základní vstupné činí 240Kč.
Reklama

Diskuze

Honza - 13.11.2023 00:04:13
Něco na ježdění po městě možná, ale stále drahé. I kdyby to jezdilo zadarmo, rozdil ceny a ztrátu prodejní ceny to nevyrovná.
Michal - 11.11.2023 07:01:22
Dobrý den, však to stojí v Číně zlomek ceny.Kolik procent tady je marže na těchto vozech?Koupit si činu za 900000kč ???

Automobilka MG opět zlevňuje. Upevnila si pozici na trhu a je momentálně nejlevnější

Oblíbený model se díky slevě dostal pod hranici 400 tisíc korun a sesadil dosud vládnoucí Duster
10.10.2023 15:05
|
4
Reklama

Automobilka MG zveřejnila cenovku elektrického kombíku. Vejde se do ceny dobře vybavené Octavie

Novinka nabízí dva elektromotory a bohatou výbavu už v základu. Prodej začne za dva týdny
04.10.2023 12:01
|
3
Reklama

SUV, která se vyplatí sledovat: Ambiciózní nováček MG HS proti úspěšnému modelu Hyundai Tucson.

Kompaktní SUV jsou velmi oblíbeným segmentem, v kterém začal nedávno čeřit vody model MG HS
14.09.2023 13:42
|
4

Potvrzeno. Atraktivní sporťák od MG bude v Česku už příští rok, prohlédli jsme si ho naživo

Automobilka vystavuje v Mnichově své elektrické modely. Na tuzemský trh zamíří i SUV na baterky
04.09.2023 14:30
|
0

Nulová tolerance alkoholu za volantem na Slovensku končí. Tamní policie se jí stejně neřídila

V zemi by měl konečně začít platit i bodový systém. Maximální počet bodů bude však pět, nikoliv 12
10.04.2025 10:01
|
15

Až 4500 Kč za překročení rychlosti o 1 km/h. Při cestě do zahraničí jsme dostali absurdní pokutu

S elektromobilem jsme zkoušeli ujet co nejvíc kilometrů za 24 hodin. Pozdrav z Francie nás zaskočil
08.04.2025 08:01
|
7
Reklama

Místo zabavení řidičáku omezovač rychlosti. Ve Spojených státech se chystá nový způsob trestu

Týkat se bude řidičů, kteří výrazně překročí rychlost. V platnost by mohl vejít už příští rok
04.04.2025 08:07
|
1

S řidičákem skupiny B bude možné řídit i těžší auta. Rozhodla o tom Evropská unie

Směrnice EU o řidičských průkazech dozná změn. Zvýšený limit ale bude platit jen pro obytné vozy
01.04.2025 07:44
|
16
Reklama
Autosalon TV