Reklama
Bonusy k TV pořadu

Terénní kombíky jsou ohrožený druh. Podívejte se, o jaké modely jsme za poslední roky přišli

SUV je vyhnala z nabídky. Přitom jsou to nejuniverzálnější auta na trhu, která nemají přemožitele
Zdroj: Bart Běhal, Autosalon.tv

Českému automobilovému trhu už několik let dominují vozy kategorie SUV. Lidé si je kupují kvůli jejich prostornosti, vysoké stavbě karoserie, bezpečnosti a stylu. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje ještě všestrannější kategorie aut, než jsou „SUVčka“? Nevěříte? Tak co třeba takové terénní kombíky? Ty nabízejí srovnatelné, ne-li lepší dovednosti v terénu, spoustu prostoru a většinou i vytříbenější jízdní vlastnosti a nižší spotřebu paliva.

Dříve byly vyvýšené a oplastované kombíky hitem a řidiči je milovali, ovšem poslední dobou se začínají stávat ohroženým druhem. Z důvodu obrovského množství nových crossoverů o ně klesá zájem a automobilky je přestávají vyrábět. Zatímco v minulosti jich byly na trhu desítky, dnes se prodává jen hrstka z nich. O jaké fajn terénní kombíky jsme za poslední dobu přišli? To se dozvíte v přehledu, do kterého se dostanete za pomocí červeného tlačítka prohlédnout.

Jedním z těch naopak přežívajících je Subaru Outback. Na japonské kombi se podíval Hrubis a vy můžete zhlédnout jeho reportáž v nejnovějším vydání televizního Autosalonu. Ten vysíláme ve středu 5. června ve 20:15 na Prima COOL. Připraveny jsou samozřejmě také víkendové reprízy. V sobotu 8. června ji vysíláme od 9:05 na Primě, v neděli 9. června pak od 10:55 znovu na Prima COOL.
Zdroj: Autosalon
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Komplikace pro auta do zásuvky. Na trajekty v Řecku nepustí plně nabité elektromobily ani plug-iny

Podle nového nařízení řeckého ministerstva je maximální povolená úroveň nabití baterie 40 procent
30.05.2024 17:28
|
3
Reklama

Suzuki se svou Vitarou zdaleka nekončí. Oblíbené SUV prošlo omlazením, je mírně dražší

Razantní proměna se nekonala. Kabina i motorizace zůstaly stejné, elektronika je teď ale vyspělejší
23.05.2024 08:14
|
0
Reklama

Čert vem trendy. S naftovou Audi A6 allroad quattro nikdy SUV ani elektřinu chtít nebudete

Sbalit celou rodinu a odjet kamkoliv není problém. Velmi vysoká cena základu i příplatků ale bolí
07.05.2024 08:00
|
6

Co mají společného Audi A6 Allroad a Scala?

Směle vypadající otázku rychle vysvětlíme. Ne, opravdu se nesnažíme se zaujmout milovníky škodovek
18.02.2020 10:36
|
0

Elektrické Audi A6 je v mnoha ohledech zábavnější než legendární Audi RS 6. Máme to vyzkoušené

Svezli jsme se s novým elektromobilem od Audi. A6 e-tron ujede 756 kilometrů a nabije se za 21 minut
10.04.2025 14:12
|
0

Naše měření na okruhu: Opelu Grandland chybí pořádný motor. Stojí ale o 230 tisíc Kč méně než Kodiaq

S motorizací 1,2 Turbo jsme vyzkoušeli losí test, zrychlení, spotřebu i ostré kolo na okruhu
09.04.2025 18:17
|
0
Reklama

První dojmy: Nová Audi Q5 má tradiční motory i famózní podvozek. Vejde se pod 1,5 milionu

Usedli jsme za volant nového rodinného SUV od Audi. Našli jsme pouze jednu jedinou chybu
07.04.2025 08:12
|
0

Elektromobil za přijatelné peníze, který vás bude bavit. Vyzkoušeli jsme Kiu EV6 po modernizaci

Námi testovaná verze s pohonem zadních kol ujede přes 580 kilometrů
04.04.2025 16:21
|
1
Reklama
Autosalon TV