Reklama
Bonusy k TV pořadu

SsangYong Korando stojí pouze 510 tisíc korun. Co na to jeho konkurence? Překvapivě mu šlape na paty

Porovnali jsme ceny SsangYongu Korando s jeho největšími soupeři. MG i Hyundai mu dokáží konkurovat
Zdroj: Autosalon.TV

Často si naši diváci stěžují, že v pořadu Autosalon testujeme pouze drahá nebo elektrifikovaná auta, která jsou pro většinu běžně pracujících Čechů nedostupná. Vyslyšeli jsme jejich prosby a vybrali si lidový vůz, kterému nic potřebného nechybí, je prostorný, pohání ho zcela běžný motor a dokonce se dá sehnat za velmi rozumné peníze. Řeč je o středně velkém SUV SsangYong Korando, který se aktuálně prodává za půl milionu korun. Korejský výrobce ale není jediný, kdo nabízí stejně velká auta „za pakatel“.

Skvělý poměr ceny a výbavy

Model Korando je na českém trhu od roku 2019 a lidé si ho ihned oblíbili kvůli dobrému poměru ceny a výbavy. Praktické „SUVčko“ s rozměry Škody Karoq se s benzinovým čtyřválcovým motorem 1,5 GDI Turbo prodává od 510 tisíc korun. Za tuto cenovku nabízí slušnou standardní výbavu a nadprůměrný zavazadlový prostor o objemu 551 litrů. Kompletní ceník naleznete ZDE.

SsangYong se ale nachází v segmentu, který je plný silné konkurence. Jak si tedy stojí v porovnání s ostatními modely a dá se vůbec nějaké středně velké SUV sehnat levněji? To se dozvíte v podrobném cenovém srovnání, do kterého se dostanete za pomoci červeného tlačítka „Prohlédnout“.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Velké srovnání čtyř SUV, osmiválcové Porsche i SsangYong. Už se chystá nový Autosalon

Už ve středu na COOLu srovnáme čtyři malá SUV, otestujeme SsangYong Korando i Porsche Cayenne
27.11.2023 18:15
|
0
Reklama

Jeep Avenger s benzinovým motorem to na českém trhu nemá jednoduché. Konkurence je větší a levnější

Porovnali jsme americký malý crossover s konkurenčními modely. Navrch má jen standardní výbavou
04.10.2023 18:15
|
1

Škoda Kodiaq má nečekanou konkurenci. Mercedes GLB může být totiž dokonce levnější, ukazuje srovnání

Porovnali jsme největší české SUV s prémiovým Mercedesem. Oba modely jsou si až překvapivě podobné
06.04.2022 15:48
|
18

Triumph chce sesadit z trůnu KTM. V Česku začíná prodávat ostrá endura a krosky

Britská značka rozšiřuje svou českou nabídku o čtyři ryze terénní motocykly TF 250 a TF 450.
22.07.2026 16:00
|
0

Řídili jsme Mercedes třídy G z Číny. Jezdí až překvapivě dobře a v Evropě ho pořídíte za zlomek ceny

V Goodwoodu jsme si vyzkoušeli nový off-road Denza Bao 5. Má 544 koní a robustní konstrukci.
14.07.2026 13:30
|
3
Reklama

Rozhovor s hvězdou MotoGP: České pivo? Nepiju. Na silnici na motorce nejezdím, raději řídím Ferrari

Jorge Martín alias Martinator prozradil, proč miluje brněnský okruh i co ho pojí s Prahou.
01.07.2026 11:00
|
0

Řídili jsme terénní buginu s výkonem 154 koní a tlumiči Fox. Stojí zlomek toho, co konkurence

CFMOTO převezlo na český trh novou SSV čtyřkolku Gladiator Z10 Turbo.
25.06.2026 16:00
|
2
Reklama
Autosalon TV