Silně sledovanou veličinou jsou jízdní výkony a spotřeby. Podle papírových dat (jejich výstup - porovnání obou verzí naleznete
ZDE) má hybrid vyšší výkon, ale nižší točivý moment, takže dynamika měřená zrychlením z 0 na 100 km/h vychází i díky podobné hmotnosti obou verzí přibližně stejně. Přesto působila kombinace benzinu a elektromotoru subjektivně svižnějším dojmem.
U spotřeby jsme nedali na dojmy, ale absolvovali jsme podrobný srovnávací test v mnoha různých prostředích a s různými jízdními styly. Asi nepřekvapí, že doménou hybridu je zejména město, což se potvrdilo i přesto, že jsme měřený úsek začínali pouze s polovinou dobité baterie. Výsledek? 5,5 l/100 km hybrid. 6,3 l na 100 km diesel.
Kdo naopak tipuje, že doménou naftové verze budou jízdy po dálnici, neplete se. Při ustálené rychlosti 130 km/h jsme u nafťáku naměřili 6,6 l a u hybridu 8,7 litru. Také jízda po okreskách stylem brzda-plyn dopadla pochopitelně lépe pro dieselovou variantu v poměru 9,8 l/100 km : 11,8 l/100 km.
Zato při klidné jízdě podle předpisů po silnici první třídy se spotřeby téměř vyrovnaly: 5,8 l/100 km diesel, 6,3 l/100 km hybrid. Výsledná spotřeba ze všech úseků by měla být podle papírových údajů vyrovnaná, ale v našem mixu měření skončilo těsným vítězstvím naftového motoru 2.2 CRDi nad benzinovým 1.6 T-GDI s podporou elektřiny v poměru 6,6 l/100 km : 6,9 l/100 km. To přibližně odpovídá údajům, které uvádí výrobce podle reálné metodiky WLTP.
Líbilo se mi, že hybridní verze dokáže jet čistě na elektřinu i rychlostmi blížícími se 90 km/h. A přesto, že jsem nemohl nijak ovládat intenzitu rekuperace, jezdilo auto výhradně na elektřinu relativně hodně často. Zejména po městě.