Reklama
Autopunk

Komentář: Ukažte mi lékárničku. Policisté zneužívali povinnou výbavu, aby šikanovali řidiče

Stačilo, aby se řidič choval odmítavě a policisté si ho lidově řečeno vychutnali. Děje se to dodnes?
Zdroj: Tiskový servis Policie ČR

To video je už sice 15 let staré, ale stále patří ke klasikám z českého prostředí na serveru YouTube. Mladý muž s dredy je obklíčen čtyřmi policisty. Vyndává před nimi veškerý obsah svého stařičkého mercedesu na asfalt. A to proto, že po něm chtějí ukázat povinnou výbavu. Když vyndá krabičku se žárovkami, policista jen konstatuje: „Jste si jistý, že jsou všechny funkční?“

Byli jste také obětí?

Stali jste se v nedávné době také obětí šikany policistů? Popište nám svůj případ v komentářích.

"Jen jsme se chtěli podívat"

Mezi řidiči koluje řada historek, kdy policisté kontrolu povinné výbavy zneužívali třeba jak odplatu, když se jim někdo nelíbil. „Máte při kontrole příliš otázek? Nesouhlasíte, že jsme vás zastavili? Tak to mi ukažte povinnou výbavu.“ Autorovi tohoto článku se zase stalo, že povinnou výbavu ukazoval kdysi dávno při testu Nissanu 370Z. Příslušníci se následně přiznali, že si auto chtěli jen prohlédnout a pak se už dali do družného hovoru o tom, jaký má výkon a jak se s tím jezdí bokem.

Povinná výbava musela obsahovat řadu věcí, které dnes již nejsou povinné. Stejně tak býval problém s lékárničkami, u kterých například expriovaly i nůžky. Řada řidičů tak prostě jen musela myslet na to, že je potřeba jednou za čas vzít starou lékárničku, zahodit ji nebo si ji vysypat na chalupě do šuplíku a pořídit si novou. Mnohdy ji ani neotevřeli. Jednou se dokonce po internetu rozšířila fáma, že budou mít expirační dobu i reflexní vesty.

Právě legendární video je flagrantním případem toho, co by policisté dělat neměli. Jistě, mladík na záznamu má podezřele staré auto, se kterými často nebývá něco v pořádku. Stejně tak má účes i oblečení, které implikuje, že by mohl být příznivcem lehkých drog. I to ale přece není důvodem k tomu, aby po něm čtyři policisté, navíc zjevně nikoliv v dopravním stejnokroji a bez pokrývky hlavy, vyžadovali povinnou výbavu způsobem, kterým to udělali. Posuďte sami:
Reklama

Diskuze

František - 20.09.2025 20:13:18
Je třeba znát požadavky příslušnÿch vyhlášek. Socialističtí policajti napŕ měřili seřízení reflektorů. S manželkou jsme zůstali ve vozidle, nezkontrovali tlak v pneu, ulice neměla sklon dle čšn, přední osu u š110 neupravili dle výrobce, peníze nula.
Petr - 08.05.2024 17:05:08
Mám řidičák od 1986,a zatím jsem PČR neměl takový problém.

Komentář: Policie ukazovala médiím měření rychlosti na místě, kde se kvůli rychlosti nikdy nebouralo

Média se mohla podívat na měření v rámci akce Speed Marathon do Hornoměcholupské ulice
24.04.2024 07:26
|
7
Reklama

Řidiči, pozor na rychlost. Policie hromadně vyráží měřit. Bezpečnost to samozřejmě nezlepší

Akce s názvem Speed Marathon 2024 proběhne zítra, tedy v pátek 19. dubna
18.04.2024 16:13
|
1
Reklama

Motorkáři si zkracují čekání v kolonách jízdou v cyklopruhu. Policie to většinou přehlíží

Tomu, kdo se v pruhu pro cyklisty ocitne neprávem, hrozí pokuta. Kdo ho tedy může legálně využívat?
10.04.2024 12:00
|
3

Policie už nebude trestat přestupky, při kterých řidič použije výstražné blinkry

U řidičů oblíbené tlačítko dostalo konečně pevnou oporu v české legislativě
01.04.2024 08:01
|
6

Flexibilní auta pro firmy i jednotlivce: Jak Arval připravuje Česko na elektromobilitu

Generální ředitel Aleš Polák vysvětluje, proč krátkodobý pronájem a chytré technologie mění pravidla
08.12.2025 15:00
|
0

Kia Sportage má svou elektrickou alternativu. Zjišťovali jsme, kdy se vyplatí po ní sáhnout

Kia EV5 je novinkou pro český trh. Velikostně odpovídá modelu Sportage, je ale výrazně dražší
05.12.2025 16:22
|
0
Reklama

Od ledna české řidiče čeká řada důležitých změn. Ministerstvo přichystalo jejich přehled

Nová pravidla výrazně zjednoduší administrativu a otevřou silnice autonomnímu řízení
04.12.2025 16:00
|
3

Nový japonský elektromobil patří mezi nejlepší na trhu. Díky tomu, že má evropskou techniku

Poprvé jsme usedli za volant nové generace Mitsubishi Eclipse Cross. Jezdí výborně
03.12.2025 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV