Reklama
Řidičův chleba

Zbytečný zákaz vjezdu blokuje silnici do města 12 let. Obyvatelé proti němu marně bojují sprejem

Podle policie i poničená značka platí. Starostovi řidiči nevadí, byl by rád za funkční silnici
Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Lochkov je okrajová pražská čtvrť, kterou z jižní strany obemyká Pražský okruh. Má dokonce vlastní sjezd. Ten řidiče nenavede přímo do města, ale nutí je proplétat se klikatou silnicí pod Lochkovským mostem a pak odbočit do intravilánu přes nepřehlednou a nebezpečnou křižovatku, kudy jezdí těžké nákladní vozy z přilehlé radotínské cementárny. Kratší, rychlejší a bezpečnější cesta přitom existuje. Lidé ji ale nesmějí legálně používat. Nemá totiž razítko a proto ji stráží zákaz vjezdu. Obyvatelé Lochkova proti tomu bojují svérázně, ale zatím jim to moc nepomáhá.

Čeká se dlouho

Přímo z křižovatky s Pražským okruhem vede rovná silnice, která končí na severní straně Lochkova. „Původně to byla obslužná komunikace, kde se pohybovala technika při stavbě okruhu. My jsme se s ŘSD dohodli, že silnici bourat nebudou a tím ušetří vysoké náklady na její odstranění. Místo toho se silnice předá městu, to ji zkolauduje a následně ji budou moci řidiči používat,“ řekl Autosalonu starosta Lochkova Jiří Rendl.

Okruh byl otevřen v září 2010, tedy před 12 lety, jenže silnice není stále zkolaudovaná. „Je to bohužel problém byrokracie mezi státem a Prahou. My s tím nemůžeme nic udělat, je to na městu,“ dodal starosta s tím, že nemůže ani říct, kdy se konečně silnice zprovozní. Doufá, že by to mohlo být už brzy. Cesta je podle něj v pořádku, potřebuje doplnit jen o detaily a vodorovné dopravní značení. Už teď je ale osázena značkami, třeba stopkou na křižovatce s ulicí Ke Slivenci. Jenže každý, kdo na silnici vjede a není stavař podle dodatkové tabulky, riskuje pokutu.

Smajlíkem proti zákazu

Složitější jízda obyvatele Lochkova i návštěvníky obtěžuje a tak se někteří rozhodnou riskovat a na silnici se vydají. „Občas tam stojí policisté a vybírají. My jsme se s nimi snažili dohodnout, ale oni samozřejmě nemohou nereagovat na porušení dopravních předpisů. To chápeme. Nicméně to, že tam lidé jezdí, nám v zásadě nevadí,“ dodal starosta Rendl.

Situace došla už tak daleko, že lidé začali značku nejdřív zakrývat plachtou, poté ji úmyslně poškozovat. Teď už je na zákazové tabulce u Pražského okruhu delší čas nastříkaný smajlík. Řidiči se domnívají, že v takovém případě tudy mohou projet bez postihu, protože je značka poškozená. To ale podle policie není pravda.

„Pokud je dopravní značka rozeznatelná a vyplývá z ní její význam, považuje se za platnou,“ řekla Autosalonu mluvčí policie Martina Špryslová. Smajlík v tomto případě evidentně nestačí, poškození by muselo být větší. Ničení značek je ovšem přestupek a hrozí za něj pokuta. Lochkovským tedy nezbývá než doufat, že se brzy jejich situace vyřeší oficiální cestou.
Reklama

Diskuze

Paco28 - 04.10.2022 07:33:21
Jaký je vlastně argument proti nyní používané trase? Převýšení a nebezpečná křižovatka. Ona ale není nebezpečná, je stejná, jako jiné křižovatky (jezdím tudy). Snad jsou zdejší příspěvky s flexou a přemalováním myšleny jako legrace. Zákon přeci platí pro
Radomír - 13.09.2022 17:56:18
to není jediné takové místo, apř. na dálnici D5 cca 56 km. při cestě do Volduch musíte sjet buď na Holoubkov nebo pak na Rokycany, přitom uprostřed mezi těmito na dohled od Volduch je sjezd, který smí používat jen správa dálnice, tož tak to u nás chodí.

České předsednictví EU zdržuje řidiče v Praze. Policie jim totiž vytváří umělé zácpy

Policie má v moci většinu semaforů v Praze, které vzdáleně ovládá. Vytváří tak zelené vlny pro VIP
05.09.2022 13:57
|
0
Reklama

Školní rok je zpět a policie není spokojená s chováním řidičů. Dopravní akce proto chystá i na září

Se školáky přibývá na silnicích i aut. Řidiči by si tak měli dávat pozor nejen na rychlost
31.08.2022 15:34
|
7
Reklama

Po české dálnici se znovu proháněla formule. Policie řidiče nepřistihla, bude se zabývat videem

Jde pravděpodobně o stejný stroj, který jel po stejné dálnici D4 mezi Příbramí a Prahou
14.08.2022 19:16
|
8

Srážka se zvěří je častou dopravní nehodou. Dokazování bez policie bývá zpravidla složité

Autokamery slouží jako důkaz, avšak vždy je nutné ke srážce se zvěří přivolat i policii
05.08.2022 15:18
|
6

Cupra Formentor je lákavá mladá ojetina. I s nízkým nájezdem lze ušetřit 200 tisíc korun

Vozy po operativním leasingu se dostávají do značkových programů. A tam je o ně velký zájem
20.06.2024 10:03
|
0

Nejdostupnější auta s výkonem přes 600 koní: Jedno voní benzinem, ostatní jsou do zásuvky

Na to nejlevnější není potřeba ani dva miliony korun. Další už ale tak dostupná nejsou
19.06.2024 18:00
|
0
Reklama

Do Česka míří švédská značka elektromobilů Polestar. Navzdory tomu, že čelí propadu akcií

Polestar si slibuje, že už příští rok bude i díky novým trhům prodávat tříkrát víc aut než loni
19.06.2024 12:15
|
1

Honda ukázala autíčko do zásuvky za 360 tisíc korun. Dobije se za půl hodiny

I Japonci umí levné elektromobily. Vůz se prodává v několika verzích, včetně dodávky
17.06.2024 16:30
|
2
Reklama
Autosalon TV