Chce to vrstvu aktivního uhlí nebo HEPA filtr
Výrazně účinnější a ne zase o tolik dražší je druhá třída filtrů, které do skladby membrány přidávají vrstvu aktivní ho uhlí. Takový filtr pak umí zachytit třeba i toxické znečišťující látky, jako jsou oxidy dusíku, oxid siřičitý, ozón a nepříjemné pachy. Zejména evropská auta jsou v drtivé většině dodávána již s těmito typy filtrů, u starších vozů by kromě toho mělo být možné skoro u všech modelů nahradit případný základní filtr tímto účinnějším.
Třetím a nejlepším typem filtru jsou tzv. HEPA (High Efficiency Particulate Air) filtry. Ty se sice díle řadí podle svých schopností do jednotlivých tříd, ale obecně o nich lze řici, že zvládnou odstranit nejméně 99,95 % částic, a to včetně velmi jemných částic (menších než 0,1 mikrometru), což mohou být třeba saze či otěr z brzdového obložení, tedy pro lidský organizmus vysoce nebezpečné a rakovinotvorné látky. HEPA Filtry zvládnou zachytit rovněž škodlivé bakterie, viry a další mikroorganismy.
HEPA filtry mají ale výrazně nižší propustnost vzduchu kvůli tomu, že jsou složeny z několika vrstev. Aby tak bylo možné dosáhnout potřebného průtoku vzduchu, musí být plocha filtru zvětšena až pětkrát, což ale znamená, že ve většině případů není možné vyměnit běžný filtr za HEPA filtr.