Reklama
Řidičův chleba

Nechal stát nastartovanou octavii a šel si pro snídani. O dvě hodiny později už měla polskou SPZ

Policie ukradené auto našla díky GPS. U našich severních sousedů
Zdroj: Policie ČR

Také si ráno cestou do práce občas zastavíte před pekařstvím, abyste si koupili snídani? Nebo snad vyparkujete z garáže, necháte běžet motor a jdete tu garáž zavřít? Případ z Nového Města pod Smrkem z minulého týdne názorně ukazuje, že ani jedno není dobrý nápad. Zloději jsou rychlí a nastartované auto je až příliš velkým lákadlem.

Drahý koláček

Vše začalo tím, když si majitel Škody Octavia šel minulou středu v Novém Městě pod Smrkem koupit snídani. Bylo to v šest hodin ráno, kolem něj nikdo nebyl, tak si před pekařstvím nechal nastartované auto. Řidič neměl pocit ohrožení, protože ani v pekárně nikdo kromě prodavačky nebyl a navíc celou dobu na své auto viděl. Původně to měla být otázka několika desítek vteřin, nakonec se však nákup snídaně nejen prodražil, ale i protáhl.

Co přesně se stalo, vysvětluje tamní policejní tisková mluvčí Ivana Baláková: „Než si ale stačil o pečivo prodavačce říct, vběhla do pekařství místní žena a volala na něj, že mu někdo krade auto. Pak jen viděl, jak se jeho octavie rozjíždí. Ve snaze zloděje zastavit chtěl otevřít dveře u spolujezdce, ale když se k autu přiblížil, drclo do něj bokem a on upadl na silnici. Podle očité svědkyně mu zloděj jeho vlastním autem málem přejel nohy.“
Reklama

Pomohl GPS lokátor

Velké štěstí v neštěstí měl ale řidič v tom, že si auto vybavil GPS lokátorem. Díky tomu policisté rychle zjistili, kde se auto pohybuje a navíc díky svědkyni věděli, že zloděj octavie měl komplice v černém autě s polskou registrační značkou.

Vzhledem k tomu a směru, jakým se auto vydalo, se policisté rychle spojili s polskými kolegy, a pak už to šlo velmi rychle. Jen o dvě hodiny později, tedy lehce po osmé hodině ranní, si polská policie všimla octavie, která odpovídala popisu té ukradené. Měla už ale polské registrační značky. Nakonec z toho byla krátká policejní honička, při které zloděj v octavii naboural další auto. Naštěstí pro právoplatného majitele ale neujel a původní české značky policisté našli v kufru auta.
Reklama

Pojišťovna takovou krádež nezaplatí

Rychle se ukázalo, že zlodějem není nikdo neznámý, právě naopak. Jde o 43letého Poláka s velmi obsáhlým rejstříkem trestů. Konkrétněji to popsala Ivana Baláková: „Před soudem už stál celkem sedmkrát, a to jak pro majetkovou, tak pro násilnou trestnou činnost včetně loupeže. Z krádeže v Novém Městě pod Smrkem se bude nově zodpovídat před polskými orgány činnými v trestním řízení.“

Policisté důrazně varují před necháváním nastartovaného auta bez dozoru. Zlodějům stačí jen pár sekund a jak vidno, nepomůže ani to, že na své auto celou dobu vidíte. V takovém případě navíc nepomůže ani sebelepší pojistka, protože takto ukradené auto, kdy řidič vlastně zloději pomáhá, žádná pojišťovna nezaplatí.

Diskuze

Kuba - 24.02.2022 20:36:38
Koupil jsem velmi kvalitní lokátor, který je odolný proti vodě a poškození ze stránek lokatech .cz Doporučuji se na stránky podívat, uvidíte tam kompletní specifikace. Můžete tam také vidět, jak hlásí aktuální polohu, tedy jak to vypadá.
Daniel - 21.02.2022 18:36:50
Vy jste si ho na svoje auto dával? Mohu se zeptat, jaký lokátor jste teda vybral? Za kolik?

Pětiletý kluk doma ukradl SUV, aby si dojel koupit vlastní lambo. Policisté ho chytili na dálnici

Sice sotva dosáhl na pedály a v kapse měl tři dolary, v supersportu se ale nakonec opravdu svezl
07.05.2020 10:00
|
4
Reklama

Ukradl motorku zdravotníkům, ujížděl na ní policii Prahou v cyklistické helmě. Nakonec ho vytrestala

Zloděj byl na pervitinu, bez řidičáku a byl na něj vydaný mezinárodní zatykač
14.04.2020 08:40
|
7

Zfetovaný stopař ukradl auto. Pak se bál policistů a nechtěl vystoupit

Muži po několika desítkách kilometrů došlo palivo. Z čerpací stanice už ale neodjel
11.11.2019 09:03
|
0

Nejdřív drifty u obchoďáku, pak zběsilé ujíždění policii. Řádění řidiče ukončily až namířené zbraně

Řidič byl přitom střízlivý, nebyl pod vlivem drog a ani neměl problém s řidičákem.
17.06.2022 10:03
|
4

Auta se po silnici rozsypala jako hračky. Řidič kamionu totiž nedodržel zásadní pravidlo

Převrácená souprava zablokovala silnici na několik hodin. Škoda se vyšplhala do milionů korun
15.06.2022 09:30
|
13
Reklama

Vlakový přejezd ve Studénce přitahuje problémy. Řidič dodávky na něm předvedl něco nepochopitelného

Udělal špatně vlastně úplně všechno. Když už na koleje vjel, měl závory prorazit
14.06.2022 10:25
|
2

Povinné ručení kryje jen obvyklé užívání auta. A následky sexu v něm opravdu nejsou

V Americe se ale jedna žena soudí o miliony za to, že se při sexu v autě nakazila HIV
13.06.2022 17:05
|
4
Reklama
Autosalon TV