Stříbrná zbraň
Na nově stavěných, německých dálnicích a závodních drahách (např. na závodní dráze Dessau, na dálnici Frankfurt-Darmstadt) vytvořil Caracciola postupně 17 světových, rychlostních rekordů. Sedlal přitom vždy tovární vozy Mercedes-Benz, z nichž nejúspěšnější úlohu sehrál vynikající monopost pro grand prix - typ W125.
Jeho rychlostní varianta W125 Rekordwagen vycházela ze závodní verze, prošla však mnoha úpravami. Bodem číslo jedna byla lehká aerodynamická karoserie s koeficientem odporu vzduchu pouhých 0,157. Na jejím vývoji se podíleli letečtí inženýři Ernst Heinkel a Willi Messerschmitt, konstruktéři vynikajících letounů pro Luftwafe.
V útrobách stroje se v přední části ukrýval vynikající motor V12 o objemu 5,6l, který ze sebe pomocí kompresorů vyprodukoval 765 koní, točivý moment činil děsivých 1000 Nm!
Motor určený k nasazení do rekordních jízd také neměl klasický chladič, ale byl ochlazován směsí ledové vody a ledu, čerpané ze zvláštního zásobníku, což je řešení, které by při nižším výkonu a rychlostech při běžných závodech nestačilo.
Ideálním úsekem pro dosažení rekordu se ukázala být 35 km dlouhá rovina na ještě neotevřené dálnici mezi Frankfurtem a Darmstadtem. Tato část Autobahnu měřila skoro 35 kilometrů s nulovým převýšením.
Dne 28. ledna 1938 se Caracciola se svým vozem postavil na chladný betonový povrch a za děsivého kvílení Rootsova kompresoru pokořil hned při prvním pokusu průměrnou rychlost 432,69 km/h. Zapsal se tak do dějin s rekordem, který vydržel v platnosti téměř 80 let – tedy do roku 2017, kdy se na veřejné silnici dokázal rychleji Niklasem Lilja za volantem Koenigseggu Agera RS, který jel průměrem 445,6 km/h.