Konstrukce z 60. let
To, že totálně nezajímavá karoserie byla nemoderní i na 80. léta, kdy vznikala, čert vem. Ale že hnila snad ještě na výrobní lince, to už byl větší problém. Podle svědectví dobového prodejce těchto vozů na ní nebylo ani stopy po jakékoliv protikorozní ochraně, v důsledku čehož se Lubliny II fyzicky rozpadaly už po pár letech provozu.
Také technika „stála za to“. Lublin dlel na klasickém žebřinovém rámu s tuhými nápravami odpruženými listovými pery, což sice slibovalo jistou odolnost, ale v polsko-českém provedení také dosti pekelné jízdní vlastnosti blízké zemědělskému stroji. Vpředu nýtoval podélně uložený polský diesel Andoria v atmosférické a výjimečně přeplňované verzi s výkonem 70, resp. 87 koní. K zadním kolům přenášela tažnou sílu pětistupňová převodovka, která podle Ladislava Čermáka z jednoho z tehdejších autobazarů na pražském Libeňském ostrově běžně páchala sebevraždu samovolným rozpadem na prvočinitele.
Osobní zkušenost autora tohoto článku je taková, že rychlosti v této ďáblově skříni se víceméně náhodně losovaly a páku bylo třeba raději přidržovat, aby kvalt zase nevypadl. Dílenské zpracování bylo každopádně příšerné. Ladislav Čermák zmiňuje, že i dvouleté Lubliny po několika zkušenostech, kdy je prodali horko těžko za výkupní cenu, přestali v bazaru vykupovat, neboť za dobu stání na ploše bazaru „viditelně ztrácely na plechu“ a odjížděli s nimi jen
„opravdoví fajnšmekří a masochisti podivného ražení."