Trnitá cesta do výroby
Největší překážkou spuštění sériové výroby nebyla technika, ale výrobní kapacity. Opel proto pro zhotovení karoserií najal francouzskou firmu Brissonneau & Lotz, nalakované a nastrojené skelety se následně v továrně Opelu v Bochumi už jen osadily agregáty.
Unikátně tvarované kupé, jehož finální design se inspiroval soudobým Chevroletem Corvette třetí generace, uvnitř skrývá díly a konstrukční celky posbírané z různých tehdejších Opelů, zejména z lidového Kadettu B. Co bylo výhodou při udržení výrobních nákladů v rozumných mezích je důležitou předností i dnes: tento model je relativně snadno provozovatelný i po bezmála šedesáti letech.
Jedinými opravdu unikátními díly jsou totiž části karoserie a interiéru. S technikou ale není problém. Specifický skelet skrývá tehdy běžné motory a zavěšením kol z normálního Kadettu – lichoběžníkovou nápravou s příčným listovým perem vpředu a tuhou nápravou odpruženou vinutými pružinami vzadu.
Základní motor o objemu 1,1 l (60 k) byl i ve své době podměrečný, proto nepřekvapí, že 97 procent vyrobených aut dostalo čtyřválec 1,9 l o výkonu 90 k. Naopak poměrně nečekanou skutečností je fakt, že se víc než polovina z celkových 103 tisíc vyrobených kusů prodala v USA. Šlo tedy opravdu o Corvette pro chudé.