Reklama
Nová auta

Stellantis připravil facelift pro 12 dodávek. Dorazí i s naftou a benzinem, i když se o tom nemluví

Ducato, Berlingo nebo Dobló mají po hromadném faceliftu, spalovací motory naštěstí zůstávají
Zdroj: Tiskový servis Stellantis

Peugeot, Fiat, Opel a Citroën, všech těchto značek se týká aktuálně představená modernizace užitkových modelů koncernu Stellantis. Brzy tak i na český trh dorazí přepracované modely Berlingo, Jumpy, Jumper, Dobló, Scudo, Ducato, Combo, Vivaro, Movano, Partner, Expert a Boxer. Zajímavé je, že se v oficiálních materiálech hovoří především o elektrických nebo o vodíkových modelech, naštěstí ale jde především o strategii, která staví bezemisní verze do popředí. Jak nám potvrdili zástupci Peugeotu a Citroënu, i po modernizaci se stále počítá se zážehovými i vznětovými motory. Na bezemisní budoucnost je v případě užitkových vozů ještě pořád příliš brzy. 

Nová tvář, nová palubka

Všech dvanáct zmíněných modelů dostalo přepracovaný design přední části, nové diodové světlomety a do interiéru vylepšenou palubní desku. Nové jsou také přístrojové štíty, stejně jako multimediální systém s desetipalcovým dotykovým displejem. Výrobce rovněž nabízí propojení dodávek v reálném čase s manažery vozových parků.

Kompaktní dodávky pak dostaly nový dokovací systém pro upevnění mobilních telefonů. V kombinaci se speciální aplikací se tak mobil může změnit na ovládací panel auta. Velké dodávky přichází například s asistenty pro jízdu v jízdním pruhu, s adaptivním tepomatem a asistentem pro jízdu v koloně. Tyto vozy zároveň dostávají ke spalovacím motorům osmistupňový automat. 

Nejvíce se toho ale nakonec změnilo u elektrických verzí, které dostávají především lepší dojezd. Malé dodávky by teď měly zvládnout bez nabíjení až 330 km, středně velké dodávky s bateriemi o kapacitě 50 a 75 kWh ujedou až 350 km a velké dodávky přicházejí s dojezdem až 420 km díky baterii s kapacitou 110 kWh. 

Koncern Stellantis chystá dokonce i středně velký užitkový automobil osazený vodíkovým pohonem. Jeho vstup na trh je naplánován na polovinu příštího roku. Tato auta by měla ujet až 400 km a v příštím roce je doplní ještě také velké vodíkové dodávky s dojezdem 500 km. 

Pokud jde o nabídku spalovacích motorů, malé dodávky typu Peugeotu Partner budou i po modernizaci k dispozici v benzinové variantě PureTech 110 a jako dieselové s motory BlueHDi 100 nebo 130. Větší Expert nabídne vznětové čtyřválce BlueHDi 120, 145 a 180 a největší Boxer bude i nadále k dispozici jako BlueHDi 120, 140 a 180. Jako užitkové se relativně nedávno začaly nabízet i osobní varianty těchto modelů. Právě díky této fintě mohl koncern Stellantis vrátit do prodeje tolik populární a cenově dostupná MPV vybavená klasickými motory.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Osobní Berlingo a spol. už jezdí jen na elektřinu. Víme ale, jak se dostat k verzím s běžnými motory

Nejlevnější z elektrických trojčat je aktuálně Opel Combo. Stojí od 829 990 korun
26.06.2022 20:28
|
2
Reklama

Dodávka do zásuvky uveze přes 700 kg. V Česku se prodává elektrické Berlingo i Partner

Citroën ë-Berlingo Van i Peugeot Partner začínají na stejné ceně. Jsou i v prodloužené verzi L2
04.11.2021 16:42
|
2
Reklama

Fiat Ducato je opět „Nejlepším základem pro obytné vozy“

Čtenáři německého magazínu Promobil zvolili Ducato „Nejlepším základem pro obytné vozy roku 2019“. Toto ocenění získalo Ducato již po dvanácté za sebou, přičemž porazilo řadu velmi respektovaných konkurentů.
30.01.2019 14:11
|
0

Nový Peugeot nese jméno Rifter, což má evokovat jeho outdoorové ambice

Peugeot Rifter je postavený na nové platformě a je k dispozici ve dvou délkách, vždy v pěti nebo sedmimístné verzi. Jeho devizou se má stát všestrannost, modularita a praktičnost.
12.03.2018 10:07
|
0

Z Číny do Česka. Na trh míří značka Omoda, ještě letos tu začne prodávat kompaktní crossover

Crossover Omoda C5 se už prodává třeba ve Španělsku. K nám se má dostat do konce roku
09.07.2024 15:44
|
0

Nabíjení za 5 minut, výdrž baterie milion kilometrů. Elektromobily se možná zbaví zásadních problémů

Společnost Nyobolt testuje velmi zajímavý elektrický prototyp. Výsledky jsou více než slibné
04.07.2024 17:05
|
4
Reklama

Audi ukázalo své historicky nejvýkonnější SUV vybavené spalovacím motorem. Jede přes 300 km/h

Audi RS Q8 Performance zvládne stovku za 3,6 s. Zájemci si musí připravit skoro čtyři miliony
27.06.2024 12:25
|
0

Drahé parkování v Česku je mýtus, patří k nejlevnějším. Někteří sousedé jsou na tom ale i lépe

Srovnání průměrných cen za hodinu parkování napříč Evropou ukázalo zajímavé rozdíly
24.06.2024 10:10
|
8
Reklama
Autosalon TV