Reklama
Nová auta

Rozhodnuto: Škoda začne vyvíjet podvozky pro laciná auta. Směřovat budou do rozvojových zemí

Mladoboleslavská automobilka v rámci koncernu převzala zodpovědnost za platformu MQB-A0
Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto

Už za pár týdnů se v Indii odehraje významná premiéra nového vozu. Škoda tam představí model Slavia, dostupný sedan, se kterým chce dobýt tamní trh. Spolu s SUV Kushaq stojí na společné platformě MQB-A0, kterou Mladá Boleslav ještě speciálně vyladila pro tamní náročné podmínky. Koncernu se to zalíbilo natolik, že od teď už budou čeští inženýři zodpovědní za tuto platformu pro celý svět.

Od Indie po latinskou Ameriku

Škoda Auto tak nyní bude vyvíjet platoformu pro nejdostupnější vozy nejen v Evropě, ale i na trzích v rozvojových zemích. A to jak pro svou značku, tak i samotný Volkswagen. Technika z Mladé Boleslavi se mimo jiné objeví v zemích latinské Ameriky, tedy od jižních hranic USA až po nejzazší bod Chile. Platforma se ale využije i v zemích Afriky, v Rusku, Indii a státech ve společenství ASEAN, tedy v jihovýchodní Asii.

Neznamená to přitom, že by na této platformě jezdily jen vozy s okřídleným šípem ve znaku. Například v latinské Americe se úspěšně prodává Volkswagen Polo Vivo, který využívá upravenou platformu MQB-A0. Stejně tak je dostupný i v řadě afrických zemí, včetně významného trhu v JAR. Koncern si od pověření Škody slibuje, že mu pomůže s lepšími výsledky v rozvojových zemích. Samozřejmostí je i zodpovědnost za evropské modely na této platformě, včetně Škody Fabia, Scala či Kamiq.

„Převzetím odpovědnosti za globální platformu MQB-A0 zodpovídá Škoda Auto poprvé za celosvětový vývoj platformy. Vkládáme do něj svou odbornost v oblasti vývoje, přebíráme ještě větší odpovědnost v koncernu Volkswagen a zároveň upevňujeme pozici sídla společnosti Škody Auto coby důležité evropské lokality vývoje pro koncern. Jsem přesvědčen, že na základě globální platformy MQB-A0 se nám podaří získat spoustu nových zákazníků a posílíme postavení koncernu ve vstupních segmentech,“ doufá šéf mladoboleslavské automobilky Thomas Schäfer.
Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto
Reklama

Diskuze

N. Asrat - 14.10.2021 14:43:29
super, takže tady gýn dýl na kole a v rozvojovkách si budou všichni hezky drandit ve škůdkách :-(((((
Petr - 14.10.2021 18:07:48
Celý život jsem jezdil ve větších vozech...a teď jsem párkrát vyzkoušel malé autíčko...a sám jsem překvapen,jaká je to zábava s tak malým autíčkem jezdit... Většina normálních lidí ty dnešní dvoutunový nesmysly nepotřebuje.....

Řídili jsme nejčernější vůz všech dob. Rolls-Royce, jehož jediné kolo stojí jako auto do města

Rolls-Royce představil nový Black Badge Ghost. Má výkon 600 koní a posádku dokonale hýčká
28.10.2021 14:00
|
0

Řidiči se zbytečně bojí autobusových pruhů. Radši jedou vlevo, i když vůbec nemusí

Nevyužívání pravého pruhu vede k zahušťování dopravy. Lidé jezdí vlevo i proto, že nečtou tabulky
26.10.2021 18:51
|
34
Reklama

Místo dvacky i 150 korun za litr. Češi už kšeftují s nedostatkovým AdBlue, šponují ceny

Ceny na internetu letí prudce nahoru. Není přitom nutné na ně přistoupit, aditivum je stále k mání
25.10.2021 15:15
|
3

Škoda Kamiq se chystá na rally. Automobilka zveřejnila skicu nového studentského konceptu

Model závodní verze nejmenšího SUV mladoboleslavské automobilky vznikne v životní velikosti
25.10.2021 13:10
|
2
Reklama
Autosalon TV