Reklama
Nová auta

Prodloužený Volkswagen ID. Buzz se poprvé objevil v Česku. Prohlédli jsme si ho a změřili

Novinka bude k mání se třetí řadou sedadel. Vylepšení dostala i technika pod kapotou elektromobilu
Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Nabídka variant elektromobilu Volkswagen ID. Buzz se brzy rozšíří. Na český trh totiž přijede jeho prodloužená verze Long, která je s délkou 4962 mm jen o jeden centimetr kratší než aktuální Volkswagen Multivan. Nicméně nejde zdaleka o jedinou změnu. Auto díky delšímu rozvoru dostalo třetí řadu sedadel, kromě toho ale také výrazně výkonnější motor nebo novou generaci zábavního systému. Jeden kousek se objevil už v Česku, proto jsme si ho naživo nejen prohlédli, ale rovnou podrobili i našemu měření.

Co je nového

Volkswawgen ID. Buzz Long narostl díky prodloužení rozvoru o 25 centimetrů oproti standardní variantě, ostatní hodnoty jsou ale stejné. Auto dostalo širší posuvné dveře, aby se cestujícím lépe přistupovalo do třetí řady. K mání bude nejen klasická konfigurace se sedmi místy k sezení, ale i luxusnější šestimístná varianta v uspořádání 2-2-2, kdy budou mít hlavně lidé v druhé řadě víc prostoru i komfortu (k mání bude třeba vyhřívání, ovládání klimatizace nebo výklopné stolky). Kdo by raději využil velký zavazadlový prostor, může i u prodloužené verze sáhnout po pětimístném provedení se dvěma řadami sedadel.

Palubní deska zásadní proměnou neprošla, na první pohled je ale patrná změna v případě multimediálního systému. Long totiž už od začátku produkce dostane jeho nejnovější verzi tedy čtvrtou generaci, která má nabídnout rychlejší odezvu, jednodušší ovládání a celkově vyspělejší architekturu. Dotyková obrazovka má úhlopříčku 12,9 palce a je doplněna o podsvícenou ovládací lištu.

Výraznou proměnou prošel i pohon vozu, ID. Buzz Long je oproti krátké variantě o 40 procent výkonnější a má o 75 procent více točivého momentu. Hodnoty jsou: 210 kW a 545 Nm. Auto díky tomu nabídne i vyšší maximální rychlost (160 proti 145 km/h) a lepší akceleraci z nuly na 100 km/h (7,9 proti 10,2 sekundám). Baterie s kapacitou 86 kWh pak slibuje delší dojezd, zlepšil se i výkon palubní nabíječky. Nyní bude možné na výkonných DC stanicích dosáhnout až na 200 kW. Pomůže i tepelné čerpadlo nebo energeticky efektivnější vytápění interiéru.

Co jsme naměřili

Nový Volkswagen ID. Buzz Long jsme si krátce prohlédli, nárůst délky je poznat na první pohled. Na zadní sedadla se lze dostat poměrně pohodlně pomocí sklopení sedaček ve druhé řadě, stačí k tomu zatáhnout za páčku na vrchu opěradla. Sedadla ve druhé řadě jsou také podélně posuvná. S pákou ale nelze manipulovat, pokud jsou právě složená. Systém skládání je nicméně praktický, protože sklopené opěradlo „zacvakne“ do polohy a udrží tak rovnou plochu, do které se sklápí druhé a třetí řada. Vzhledem k tomu, že i v kufru je poměrně pevná mezipodlaha umístěná tak, aby korespondovala s výškou sklopených sedadel, vznikne zcela rovná ložná plocha. Pokud bychom nějak zakryli mezeru mezi řadami, šlo by ve voze přespat. Určitě se tak velmi brzy objeví kempingové vestavby pro ID. Buzz Long.

Auto jsme změřili, ale vzhledem k tomu, že ještě není k dispozici český ceník, zatím výsledky nenajdete v našem katalogu. Vězte ale, že ID. Buzz Long uvnitř nabízí 170 cm podélného místa, šířku 157 cm ve druhé a 104 cm ve třetí řadě sedadel. Výška vzadu je pak 96 cm, takže se sem mohou usadit i vyšší dospělí lidé, aniž by hlavou bouchali o strop. Kufr jako takový nabídne 306 až 476 litrů se vzpřímenou třetí řadou a 1240 až 1496 bez ní, což je zhruba o 200 litrů víc než v krátké verzi. My jsme ještě naměřili hloubku kufru 68 centimetrů a maximální šířku s hodnotou 145 cm. Teď už stačí jen počkat, až se Volkswagen ID. Buzz Long objeví v ceníku.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Hrubis: Volkswagen ID. Buzz je nejstylovější dodávka, kterou můžete na silnici potkat

Bus dřív milovali příznivci hnutí hippies, teď je ale spíš pro milionáře. Přesto má své kouzlo
30.05.2023 11:30
|
2
Reklama

Volkswagen ID. Buzz Cargo je dodávka pro velmi bohatého elektrikáře. Vše podřizuje stylu

Otestovali jsme užitkovou verzi nápadného elektromobilu. Nejlépe poslouží jako reklama pro firmu
02.03.2023 18:55
|
5
Reklama

Volkswagen ID. Buzz poprvé v Česku. Hodně stylu a solidní dojezd za 1,6 milionu korun

Elektrická novinka na sebe strhává pozornost. Nabízí velmi rychlé nabíjení i jeho podrobné plánování
12.01.2023 07:27
|
8

Tereza našla na palubě elektromobilu ID.Buzz nečekanou věc. To je na Nobelovku, prohlásila

Škrabka na led pod víčkem nádrže je pasé. Volkswagen má zajímavější „simply clever“ řešení
04.01.2023 11:44
|
5

Kvíz: Tatra si za socialismu vydobyla auru nedostupného luxusu a má ji dodnes. Znáte její historii?

Legendě, která jednou chtěla mít i SUV po vzoru Range Roveru, srazily vaz až divoké devadesátky
26.05.2024 08:07
|
1

Čínským elektromobilům už Evropané neuniknou ani v MHD. Do Londýna míří nové autobusy

Elektrický double-decker má obří baterii o kapacitě 532 kWh a celkový nabíjecí výkon 500 kW
24.05.2024 16:11
|
0
Reklama

BMW i7 je elektromobil, který konečně dává smysl. Zatímco vy žijete, váš řidič nabíjí

Otestovali jsme auto do zásuvky pro vyvolené, kteří se rozhodně s kabely špinit nebudou
24.05.2024 10:02
|
3

Škoda odhaluje další detail chystaného elektromobilu. Elroq dostane chytrá světla

Nová čistě elektrická škodovka se veřejnosti odhalí na podzim letošního roku
22.05.2024 11:58
|
2
Reklama
Autosalon TV