Reklama
Nová auta

Nová Dacia Duster zná své české ceny. Pod půl milionu se vejde jen s motorem na LPG

Dacia Duster začíná s benzinovým tříválcem, k mání je i verze s pohonem všech kol
Zdroj: Tiskový servis Dacia

Nová Dacia Duster se začala prodávat na českém trhu. Jedna z nejočekávanějších novinek startuje na částce 429 900 korun v základní výbavě a s benzinovým tříválcem spalujícím i LPG. Vyplývá to z ceníku, který dnes české zastoupení rumunské automobilky zveřejnilo. Přinášíme podrobnosti.

Pod půl milionu jen na LPG

V základní výbavě se prodává jen jediný motor, který je určen také pro druhou výbavu Expression. V ní vyjde na 469 900 korun. Jednotku ECO-G 100 koupíte také ve výbavách Journey a Extreme, a to za shodné ceny 499 900 korun. Kdo by chtěl výkonnější jednotky, nebo se mu LPG pro jeho účely nehodí, bude muset sáhnout hlouběji do peněženky. Dacia Duster s motorem TCe 130 vyjde ve výbavách Journey a Extreme na 536 900 korun, ve verzi s pohonem všech kol pak na 598 900 korun. Nejdražší motorizací je hybrid o výkonu 140 koní, který startuje na částce 622 900 korun. Novou Dacii Duster už máme v našem katalogu, kde najdete její kompletní ceník, výbavu i technické údaje. Dostanete se do něj tímto odkazem.

Co obsahuje základní výbava Essential? V ceně jsou 16“ kola, nicméně jde o ocelové disky. Auto má podélné střešní lišty, tempomat, výškově i podélně nastavitelný volant, parkovací senzory vzadu, LED světlomety, manuální klimatizaci a multimediální systém. Dálkové ovládání a centrální zamykání dostanete až ve vyšší výbavě Expression, Journey a Extreme pak přidávají i bezklíčový vstup nebo automatickou dvouzónovou klimatizaci.

Novou Dacii Duster jsme porovnali s konkurenty. Protože je rumunská automobilka jednou z posledních, která nabízí na trhu originální zástavbu na LPG, vybrali jsme výkonnější benzinovou jedna-dvojku a postavili ji proti MG ZS a Peugeotu 2008. Výsledek najdete v našem porovnávači, stačí kliknout na tento odkaz.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 27.03.2024 15:04:42
MRTVO !!!! POTENCIONALNI KUPCI VYMRELI ???? VOVCE !!!! BUDICEK !!!! ZVON

Dacia Spring prodělala velký facelift. Má dva kufry, vypadá lépe a může z ní být powerbanka

Výrazná modernizace kromě jiného konečně přinesla také nastavitelný volant
21.02.2024 09:30
|
0
Reklama

Dacia Duster dřív měla aerodynamiku krabice. Dnes se větrem prořezává jako nůž máslem

Tvar karoserie ovlivňuje spotřebu i jízdní vlastnosti. Jak je na tom toto levné SUV?
10.01.2024 18:11
|
0
Reklama

Ojetá Dacia Duster si drží cenu. Kousek s nájezdem 100 tisíc kilometrů je ale v perfektním stavu

Pokud budete chtít zachovalý Duster druhé generace, pořádně si připlatíte. Ale stojí to za to
10.01.2024 10:00
|
1

Dacia se chystá sesadit z trůnu Škodu Octavii. Plánuje levnější vůz s obyčejnými motory

Lákadlem má být kromě ceny i prostorný interiér. Auto naváže na styl nové Dacie Duster
31.12.2023 10:50
|
19

Do půl milionu pořídíte v Česku dva elektromobily, do 600 tisíc dalších sedm. Takto vypadají

Vybrali jsme nejlevnější vozy do zásuvky na českém trhu. Jsou stylové, ale mají krátké dojezdy.
20.05.2026 13:24
|
0

Týden v autech: Zásadní změna na STK i ostřejší přístup chorvatské policie k turistům

Na stanicích technické kontroly se bude nově řešit, zda auto podstoupilo svolávací akci.
17.05.2026 09:03
|
1
Reklama

Startuje nový videopodcast Autosalon Extra. První epizoda radí motorkářům s výběrem paliva

Pokec o všem, co zajímá motoristy, je hybridem mezi televizním pořadem a podcastem.
15.05.2026 11:20
|
0

Stačila jedna změna a spotřeba spadla o tři litry. Tohle SUV v plné výbavě stojí méně než Kodiaq

KGM Actyon s novým hybridním motorem už konečně nemá problém s velkou konzumací paliva.
14.05.2026 14:11
|
5
Reklama
Autosalon TV