Reklama
Nová auta

Když chce manželka barvu auta podle svého laku na nehty. Audi ukázalo, co všechno se dá přizpůsobit

Německá značka představila možnosti svého individualizačního programu Audi exclusive. Žádná láce
Zdroj: Tiskový servis Audi

Jsou zákazníci, kterým je standardní výbava málo a chtěli by něco unikátnějšího, jednoduše něco, co nebude mít každý. A právě pro ty je tu program Audi exclusive, v němž si můžete přizpůsobit svůj vůz na míru. Rozhodně to však není zadarmo, jen prošívaní bezpečnostních pásů v jiné barvě vyjde na neuvěřitelných 25 tisíc korun a to nemluvě o lakování na přání, které začíná na částce 162 900 Kč. Ani tím to ale zdaleka nekončí. Jaké další individualizace program nabízí?

Některé barvy ruší radary

Audi exclusive zahrnuje pouze modely vyšších tříd, nejoblíbenější je v tomto programu SUV Q8 a Q7 nebo luxusní sedan či kombík A6. Na některé modely jako je hatchback A1 nebo další menší auta se naopak vůbec nevztahuje. Podle českého zastoupení značky po tom jednoduše není poptávka. Inu poptávka je právě tím, co program Audi exclusive ovlivňuje nejvíce. Kvůli tomu například zmizela z nabídky semišová stropnice nebo třeba extravagantnější barvy koberečků.

Co si ale naopak zákazníci pořizují čím dál častěji, je jeden z hned několika exkluzivních laků na přání. Všechny dostupné barevné odstíny najdete na fotografii nad tímto textem. Jen pro zajímavost, jejich ceny začínají na částce 162 900 Kč a mohou se vyšplhat i mnohem výš. Zejména pak ve chvíli, kdy přijde zákaznice za prodejcem a bude chtít lakování v barvě jejích nehtů - i to se prý normálně děje. Nebo třeba některou z barev, kterou viděla u konkurence.

V ten okamžik posílá prodejce vzorek do Audi exclusive, aby ověřil, zda je právě tuto barvu možné namíchat a na daný model nanést. Ne každá barva se totiž dá použít na všechny modely. Vždy záleží na továrně, respektive lakýrně, zda takový odstín vůbec umí nastříkat. Problém může být například u už zmíněných SUV Q7 a Q8, jelikož továrna v Bratislavě, kde se vyrábí, nepatří mezi nejmodernější. Potíže mohou nastat i při kalibraci s radary. Některé barvy prý omezují jejich funkčnost, jak jsme se dozvěděli od českého zastoupení značky.

Žádné zvíře neumírá pro Audi

Lakování ale není zdaleka jedinou individualizací, kterou program Audi exclusive nabízí. Jednou z dalších je volba luxusnějších materiálů v interiéru. Vybírat se dá ze dvou druhů kůže - Valcona a jemnější Nappa. Kůže je získávaná jen z určitého skotu, výhradně ze samců, protože ti mají dobrý poměr mezi plochou a tloušťkou. Vůbec nejkvalitnější je potom kůže v oblasti hřbetu zvířat (rovnoměrná struktura vláken, jen výjimečně trhliny nebo známky poranění). Zároveň je ale nutné dodat, že veškerá živočišná kůže se získává při produkci masa. Ingolstadtská automobilka se totiž drží hesla: „Žádné zvíře neumírá pro Audi".

Místo semiše pak můžete sáhnout po materiálu Dinamica. Vypadá prakticky stejně, akorát je výrazně ekologičtější. Skládá se přibližně ze 45 procent z recyklovaných PET vláken, která se získávají z plastových lahví, textilií nebo zbytků vláken. Je nabízen v osmi barvách a používá se především pro výplně dveří. Stejným množstvím barev disponují také už zmíněné živočišné kůže, u kterých navíc můžete sáhnout po kontrastním prošívání. Barvu na přání může mít v i středová opěrka, některé další části dveří, ovládací prvky, logo RS u vrcholných modelů nebo třeba prošívání koberečků či bezpečnostních pásů. Jen to však vyjde na neuvěřitelných 25 tisíc korun.

Upravit na míru je možné také palubní desku. Zákazník může například zvolit jeden z dekorů dřeva. Na výběr je mezi dubovým, myrtovým, muškátovým, jasanovým, eukalyptovým, jantarovým či jasanovým. A pokud by vám ani to nestačilo, program Audi exclusive umožňuje změnit barvu svrchní části přístrojové desky. Ovšem výběr je omezen, protože některé barvy hází odlesky na čelní sklo, a proto je není kvůli bezpečnosti možné aplikovat.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 14.12.2023 22:11:08
TAK NIC TAK !!!! TAK GUD LAK
PICHAV - 14.12.2023 19:00:19
VIDIM ZE TOMUTO TU NIKDO NEROZUMI !!!! A ANI PALCE DOLU ZDEJSICH NEGATIVISTU !!!! NALAKUJTE SI NEKDY NEHTY !!!! TREBA VAM PUJDOU PALCE NAHORU A JA NEBUDU MIT TOLIK MINUSU !!!! KAZDOPADNE TY VASE ZENSKY MUSI BYT CHUDEVKY KDYZ TOMUHLE NEROZUMITE

Ač šlo jen o facelift, některé změny udělaly z nového Audi Q8 světový unikát. Navíc skvěle jezdí

V okolí Kapského města jsme testovali hned tři různé varianty obřího kupé-SUV
22.11.2023 09:33
|
2
Reklama

Audi A8 do zásuvky jezdí naprosto luxusně. Má vysoký výkon, ale bez nabíjení také spotřebu

Limuzína vás zahrne pohodlím. Bude se ale chtít vysoký manažer zabývat také managementem kabelů?
18.11.2023 18:33
|
1
Reklama

Nejsilnější diesel, tučná výbava a cena lehce přes milion. Audi A4 má unikátní výhodnou edici

V limitované edici se v Česku nabízí všechny karosářské vrze, od kombi až po kabriolet
09.11.2023 08:25
|
1

Audi snižuje emise tím, že v bruselské továrně přestavuje staré indické rikši na elektromobily

Navštívili jsme první emisně neutrální automobilovou továrnu na světě, která má skvělé nápady
24.10.2023 11:30
|
2

Téměř všechny automobilky lžou o spotřebě paliva. Plug-in hybridy jsou na tom nejhůř

Evropská agentura pro životní prostředí zveřejnila reálné hodnoty spotřeby u spalováků i hybridů
24.04.2024 14:00
|
1

Nový Peugeot 408 je teď k mání za 8600 korun měsíčně. Včetně pojištění a povinného ručení

Francouzská automobilka spustila mimořádně výhodný operativní leasing na svůj stylový fastback
18.04.2024 10:06
|
0
Reklama

Až 3500 korun měsíčně na pohonné hmoty. Spousta řidičů má nárok na příspěvek, o kterém neví

Úřad práce uděluje příspěvek na dojížďku do zaměstnání. Nejste mezi těmi, kteří na něj mají nárok?
18.04.2024 08:04
|
23

Nová dopravní značka je pro řidiče záhadou. Přitom jim může urychlit čekání na semaforu

Značka s rychlostí a symbolem zelené vlny je jednou z nejvzácnějších, které můžete na silnici potkat
16.04.2024 14:06
|
11
Reklama
Autosalon TV