Reklama
Nová auta

Do aukce míří unikátní verze McLarenu F1. Může se prodat za půl miliardy korun

Existují pouze dva kusy vzácného sportovního vozu v tomto provedení. Auto má navíc malý nájezd

McLaren F1 je velmi vzácný sběratelský artikl. Vyrobilo se ho jen 106 kusů a v devadesátých letech byl nejrychlejším autem světa. Nadšenci po něm šílí a až uvidí tento kousek, zřejmě jim spadne brada. Do aukce totiž míří verze, která existuje jen ve dvou exemplářích. Jde o McLaren F1 specifikace LM.

Co to znamená? McLaren ve své době vyráběl závodní speciály F1 GTR. Toto auto je ale civilní model, ve kterém najdete klimatizaci, rádio, pohodlné polstrování a běžný volant. Naopak motor dostal upgrade ve stylu varianty GTR, má tedy výkon 680 koní. K tomu se přidává ještě aerodynamický kit včetně obřího přítlačného křídla na zádi vyrobeného z uhlíkového kompozitu.

Uvnitř se pak skrývá pravá okruhová technika. Auto dostalo závodní tlumiče se specifikací dobové formule 1, jsou ale nastaveny na nekomfortnější režim. K tomu je vůz vybaven přídavným chlazením převodovky, dalšími dvěma radiátory a modifikovaným výfukovým systémem. Přidejme ještě 17“ kola a rarita je na světě. Sluší se zmínit, že továrna ve Wokingu upravovala modely F1 do specifikace LM až po skončení jejich výroby. Tenhle kus byl vyroben v roce 1994, ale prošel změnami až mezi lety 2000 a 2001.

Auto jde do prodeje během srpnové akce v kalifornském Monterey. Dražit ho bude síň RM Sotheby's. Vůz se chlubí i poměrně malým nájezdem. Počítadlo ukazuje 13 352 ujetých mil, tedy něco málo přes 21 tisíc kilometrů, což je na čtvrt století starou ojetinu dobré číslo. I proto se víc než zajímavá očekává také finální cena, za kterou bude vůz vydražen. Aukční síň odhad nezveřejnila, ale experti sází na částku, která se v přepočtu blíží půl miliardě korun.

Pokud nemáte tyhle peníze volné, podívejte se alespoň do velmi bohaté fotogalerie, kterou si aukční síň pro účely dražby připravila. Najdete v ní nejen celkové pohledy, ale i detaily tohoto extrémně vzácného kusu automobilové historie.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Hypersport na sušenky. McLaren P1 svérázně slaví 5 let

Ne, tohle není vtip. Ultimativní McLaren jezdí po světě už pět let a Britové se proto rozhodli, že nám k tomuto výročí nadělí pořádné dárky. Model P1 nově nejezdí pouze na benzín, ale vznikl také jako čistý elektromobil, jako model, který je poháněn silou ze sušenek, a dokonce bude umět jezdit i na vajíčka.
04.11.2017 06:09
|
0
Reklama

McLaren odhaluje nástupce ikonického F1. Vrací se ke kořenům

Určitě si pamatujete legendu od McLarenu, která svou rychlostí uhranula svět a jmenovala se jednoduše F1. McLaren se rozhodl i po čtvrt století zůstat věrný netradičnímu pojetí interiéru a sedačku i volant umístil doprostřed kokpitu.
02.10.2017 06:41
|
0

McLaren 570S Spider, další super rychlý kabriolet na léto

Jen chvíli poté, co svůj velmi rychlý kabriolet představila značka Audi, vytasil se se svou letní verzí i McLaren. 570S Spider je lehký, rychlý a drahý. A budete ho chtít!
22.06.2017 09:52
|
0

Palubní hodinky za miliony, dřevo či V12 pod kapotou. Toto jsou nejluxusnější SUV světa

Vybrali jsme 10 SUV, které si pořídí jen nejbohatší z bohatých. Většinu z nich potkáte i v Česku
02.01.2020 16:40
|
0

Čtvrteční autosalon vás zahrne luxusem rolls-royců i vily na kolech

Vyzkoušíme neuvěřitelný obytný vůz Morelo či kupé snů Bentley Continental GT
30.12.2019 15:09
|
0
Reklama

Turecký prezident Erdogan chce vyrábět elektromobily. Doma jich ale moc neprodá

Země zatím nebyla ve výrobě vlastních aut úspěšná. Teď má v plánu hned čtyři nové modely
30.12.2019 13:31
|
0

Užitečná i užitková. Taková budou auta v posledním letošním Autosalonu

Sršeň si vezme do parády nadupanou motorku KTM, vyzkoušíme i zvláštní stroj jménem Bureko
23.12.2019 13:26
|
0
Reklama
Autosalon TV