Reklama
Archiv - Zprávy

Hypersport na sušenky. McLaren P1 svérázně slaví 5 let

Ne, tohle není vtip. Ultimativní McLaren jezdí po světě už pět let a Britové se proto rozhodli, že nám k tomuto výročí nadělí pořádné dárky. Model P1 nově nejezdí pouze na benzín, ale vznikl také jako čistý elektromobil, jako model, který je poháněn silou ze sušenek, a dokonce bude umět jezdit i na vajíčka.
Zdroj: McLaren

Úvod článku si samozřejmě rozklíčujeme, protože jak jistě sami cítíte, něco zde není v pořádku. Superrychlý McLaren P1 přece jezdí primárně na benzín a elektromotor v jeho útrobách slouží pouze jako výpomoc. Je sice schopen urazit také několik málo čistě elektrických kilometrů, nicméně jako čistý elektromobil jej vnímat nemůžeme. Ten přichází až nyní.

Pod jeho kapotou však nehledejte brutální výkon přes 900 koní. Už fakt, že na jeho střeše najdete sedadlo a volant, by vám mohl napovědět. Tento McLaren je totiž pro děti ve věku od tří let. Maximální rychlost je stejně jako v případě velkého McLarenu omezena, nebavíme se však o tempu 350 km/h, nýbrž přesně o 50krát nižší rychlosti. To abyste své ratolesti měli šanci doběhnout. Ve specializované úpravně MSO (McLaren Special Operations) by vám však možná s nízkou maximálkou uměli pomoci.

Závodníkem od dětství

Britové však myslí i na ty nejmenší a na jejich zdraví, a tak je tu ještě jedna P1. Tentokrát jde o odstrkávadlo, které má rovněž volant. Jeho maximální rychlost je bez omezovače, takže záleží pouze na odvaze dítěte a důslednosti rodičů, jak rychle bude tento McLaren jezdit. A spotřeba zase na tom, kolika sušenkami své dítě „natankují“.

Aby novinek nebylo málo, McLaren do svého vtipného videa postavil hned čtyři modely P1. Tři už znáte, tím čtvrtým je ale klasický model pro nejmenší ve velikosti 1:24. Legenda ze svaté trojce tak nechybí v žádné velikosti. Ostatně podívejte se sami, celý snímek se opravdu povedl.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV