Reklama
Nová auta

Barevné pásy a výfuk od Akrapoviče. Alfa Romeo modernizovala ostré verze modelů Giulia a Stelvio

Špičkové provedení Quadrifoglio bude vždy párováno s osmistupňovým automatem
Zdroj: FCA

Poslední čtyři dekády se značkou Alfa Romeo lze těžko hodnotit jinak než příslovečným „něco za něco“: na jedné straně většinou vynikající svezení, na druhé straně tu větší, tu menší nedostatky v kvalitě zpracování nebo spolehlivosti. Giulia i Stelvio se zatím jeví velmi slušně v obou kategoriích, a to i v případě ojetých kusů. Je to prostě poctivě postavené auto klasické koncepce, které je radost řídit,

Nezdá se to, ale léta toužebně očekávaná Giulia je na trhu už třetím rokem. Omlazovací terapie loni odstranila tepané nedostatky běžných verzí a dohnala čas v technologiích, sportovní Quadrifoglio však přišlo na řadu až nyní. To samé platí i pro sesterské SUV Stelvio. Co je tedy nového?
Reklama

Kosmetika především

Co si budeme povídat, vybavení interiéru a použité materiály už době představení uhranuly málokoho. Inovace pro modelový rok 2020 zaměřily proto svoji pozornost právě sem – zvenku je tu všeho všudy pár hezkých nových retro barev (rudá, zelená a žlutá), velké toť plus oproti nevýrazným odstínům konkurence. Jiný je rovněž design 21" kol, přibyly černé doplňky nebo zadní LED světla.

Standardním prvkem výbavy se stal upravený kožený volant a kožený volič převodovky, novinkou je ovšem možnost zvolit si barvu bezpečnostního pásu, který může být standardně černý, zelený nebo červený. Modely Quadrifoglio budou navíc dostupné i s novým perforovaným čalouněním. Posádka bude standardně usedat do sportovních sedadel čalouněných alcantarou, za příplatek ovšem Alfa nabídne i sportovní sedadla Sparco s karbonovou skořepinou. Infotainment nabízí více informací o výkonnostních parametrech i intuitivnější ovládání.

Starý dobrý motor s lepším zvukem

Výtečný dvojitě přeplňovaný šestiválec 2,9 litru nebylo třeba upravovat, protože 510 koní a 600 Nm jsou stále impozantní hodnoty. Řadit už budete však pouze prostřednictvím osmistupňového automatu. Nově je tu ale titanový výfukový systém Akrapovič s karbonovými koncovkami. Že zvuk stojí za to, se můžete přesvědčit na videu níže.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Alfa Romeo Giulietta s větší možností personalizace

Kompaktní Alfa Romeo Giulietta díky pěti stupňům výbavy a šesti paketům nabízí větší možnosti personalizace. Zákazníci tak mohou zvýraznit elegantní nebo sportovní vzhled svého vozu.
10.05.2019 07:25
|
0
Reklama

Alfa Romeo elektrifikuje. V Ženevě představuje koncept Tonale.

Alfa Romeo představuje svou vizi elektrifikace, a to v podobě nového konceptu středně velkého SUV Tonale. Jedná se o první plug-in hybridní vůz a první středně velké SUV značky Alfa Romeo.
10.03.2019 08:17
|
0

Jak dobře se vyznáte v socialistických autech a motorismu za ČSSR? Vyzkoušejte si to v kvízu

Při oblíbených hospodských vzpomínáních se často mísí pojmy s dojmy. Jak to bylo doopravdy?
12.05.2024 07:56
|
3

Retro: Facelift Favoritu pozbyl původní šmrnc, zato mohl mít pořádný motor. Místo něj přišla Felicia

První předokolka od Škody se mohla dočkat zajímavé omlazovací kúry. Po Sametu bylo ale všechno jinak
30.12.2023 08:42
|
4
Reklama

Retro: Nejúspěšnější český supersport byl vyroben jen ve třech exemplářích. Možná ale přibudou další

MTX Tatra V8 uměla uhánět přes 260 km/h. Stačily jí na to orgány z papalášské šestsettřináctky
24.12.2023 09:02
|
4

Kvíz: Zikmund a Hanzelka se svou Tatrou dobyli svět. Vyznáte se v jejich dobrodružství?

Legendární cestovatelská dvojice proslavila po celém světě nejen značku Tatra
17.12.2023 09:18
|
2
Reklama
Autosalon TV