Slavná Babetta nevymřela. Do hry ji vrátila elektromobilita
Kdo by neznal slavnou babetu? Kříženec motocyklu a kola od roku 1970 až do konce tisíciletí vozil spoustu chatařů, pubescentů, ale i dam a pánů na malé nákupy. Dnes na slavný stroj navazují další firmy se strojem, který má původ v Číně. Prozkoumali jsme nabídku na českém trhu. Obdobu Babetty nabízí třeba spolšenost Hecht nebo Racceway.
Šlápni do pedálů
Například společnost Hecht svůj nový model, který si vzal inspiraci hlavně z Babety, nazval Betis. Homologován je jako dvoumístný a má registrační značku. Řídit ho mohou jezdci od 15 let s řidičským průkazem skupiny AM, tedy s oprávněním pro vozidla s konstrukční rychlostí do 45 km/hod a elektromotorem do výkonu 4 kilowaty.
To novinka bez problémů splňuje, protože ji pohání elektromotor s výkonem 800 wattů. Výrobce slibuje na jedno nabití dojezd 40 kilometrů. V praxi počítejte podle váhy řidiče a počasí s reálným dojezdem okolo 25 kilometrů. Ten se pochopitelně snižuje v případě, že na sedačku vezmete spolujezdce. Stejně jako u moderních elektrokol můžete dojezd zvýšit šlapáním do pedálů.
Vyrobeno v Číně
Není divu, že novodobá Babetta se vyrábí v Číně, která se stala rájem elektrických jednostopých strojů. Proto nepřekvapí, že nápadně podobný stroj jako Hecht Betis se prodává i pod názvem Racceway e-Babeta, ovšem s uvedeným výkonem elektromotoru 250 wattů a tím pádem i nižším dojezdem. Všimněte si malého detailu v podobě vynechání jednoho písmenka „T“ kvůli ochranné známce. Jeho cena se pohybuje okolo 27 tisíc korun, za novinku značky Hecht si připlatíte cca tři tisíce korun.
Praotec Babetta
Nabídka novodobých mopedů inspirovaných slavnou Babettou sází na povědomost značky. Tento stroj totiž hlavně v 70. a 80. letech minulého století oslovil spoustu lidí svou velikostí, lehkostí a hlavně snadným ovládáním. Vyráběl se v několika typových řadách s benzínovým jednoválcem. Populární Babetta si ale zaslouží samostatný článek, který vám nabídneme v nejbližších dnech.