Reklama
Bonusy k TV pořadu

Toyota možná objevila cestu k českým chatařům. Začala prodávat elektromobil s obrovským kufrem

Model bZ4X Touring má prodlouženou karoserii a vyšší výkon. Cenovkou se vejde do 1,5 milionu korun.

Automobilka Toyota, proslulá svými skvělými hybridními modely, začíná šlapat také do elektromobility. Nedávno představila kompaktní Urban Cruiser, poté omlazené bZ4X, následně C-HR+ a nyní přichází na scénu bZ4X Touring. Jde o největší, nejpraktičtější a zároveň nejvýkonnější elektromobil značky.

Touring je praktičtější a robustnější

Toyota vzala už známé elektrické SUV bZ4X a natáhla ho. Nové provedení Touring je o 140 mm delší a o 20 mm vyšší (celkem 4830 mm a 1670 mm). Díky tomu se o třetinu zvětšil zavazadlový prostor, a to na výsledných 669 litrů. Nejsou to ale pouze proporce, jimiž se novinka odlišuje od svého menšího sourozence. Touring má také robustnější design, který tvoří matné plastové lemy blatníků, černá litá kola a podélné střešní nosiče.

Jedná se tedy o elektrický crossover pro dobrodruhy, kteří čas od času opustí městskou džungli a vydají se na výlet do přírody. Touring by totiž měl zvládnout i náročnější terén a díky větším vnitřním rozměrům a střešnímu nosiči bez problému pobere horská kola nebo zimní výbavu na hory.

Je to nejvýkonnější elektrická Toyota

Rozdíly se najdou také v nabídce pohonu. Vrcholná verze s pohonem všech kol totiž nabídne výkon 380 koní. To z modelu bZ4X Touring dělá nejsilnější elektromobil se znakem Toyota na kapotě. Základ nabídky potom tvoří varianta s pohonem předních kol a výkonem 224 koní.

V obou případech elektromotory čerpají energii z baterie o kapacitě 74,7 kWh, která podporuje maximální výkon nabíjení 150 kW. Dojezd by měl být u slabší verze až 569 kilometrů a u čtyřkolky 516 kilometrů.

Nyní je ve slevě

A jak je na tom nová elektrická Toyota cenově? Na českém trhu bZ4X Touring startuje na 1 329 000 Kč ve výbavě Style a s pohonem předních kol. Verze Style s pohonem všech kol a výkonem 380 koní vyjde na 1 414 000 Kč. Vrcholné provedení Executive pak vyjde na 1 534 000 korun.

Toyota si ale pro první zákazníky připravila předprodejní zvýhodnění. Celkově můžete ušetřit až 121 850 korun, a to díky přímé slevě 50 000 Kč, bonusu za výkup stávajícího vozu ve výši 50 000 Kč a příslušenství zdarma v hodnotě 21 850 Kč. Automobilka zároveň láká i na operativní leasing Kinto One, který startuje na 13 100 Kč bez DPH měsíčně.

Reklama

Diskuze

Black - 11.04.2026 10:56:02
To jo, auto pro chataře, místo kdysi rozšířené Fabia kombi, za 1,5 mil., to půjde na ***** jako housky na krámě. Velký kufr za 1,5 mil., to se opravdu vyplatí.

Toyota Corolla Cross je ideální auto pro ty, kteří chtějí ušetřit na palivu. Změřili jsme její spotřebu

S modernizovaným japonským SUV jsme vyzkoušeli losí test, zrychlení a reálný test spotřeby
25.03.2026 16:07
|
4
Reklama

Toyota poletí do vesmíru s novým lunárním vozítkem. Na Měsíc vyrazí s pomocí Elona Muska

Japonské automobilce začíná být na Zemi těsno a roztahuje své aktivity na oči všech lidí na oblohu
26.05.2025 16:15
|
0
Reklama

Toyota Yaris se prostě nekazí. Je etalonem spolehlivosti, říká o ní expert na ojetiny

Ondřej Hrubeš alias Hrubis otestoval ojetý japonský hatchback do města. Poví vám, jaký je
09.04.2025 09:59
|
0

Češi ji milují a čekají na ni rok. Toyota Hilux dostala další vylepšení včetně hybridu, jezdí skvěle

Současná generace odolného pickupu je na trhu už od roku 2015, přesto se prodává lépe než konkurence
27.03.2025 16:21
|
1

Řídili jsme Mercedes třídy G z Číny. Jezdí až překvapivě dobře a v Evropě ho pořídíte za zlomek ceny

V Goodwoodu jsme si vyzkoušeli nový off-road Denza Bao 5. Má 544 koní a robustní konstrukci.
14.07.2026 13:30
|
3

Rozhovor s hvězdou MotoGP: České pivo? Nepiju. Na silnici na motorce nejezdím, raději řídím Ferrari

Jorge Martín alias Martinator prozradil, proč miluje brněnský okruh i co ho pojí s Prahou.
01.07.2026 11:00
|
0
Reklama

Řídili jsme terénní buginu s výkonem 154 koní a tlumiči Fox. Stojí zlomek toho, co konkurence

CFMOTO převezlo na český trh novou SSV čtyřkolku Gladiator Z10 Turbo.
25.06.2026 16:00
|
2

Galerie: V Praze byla k vidění auta za stovky milionů korun. Přijela na Slavnost Legendy

Prohlédněte si, jak vypadal letošní ročník Slavnosti Legendy. K vidění byly opravdové skvosty.
24.06.2026 18:52
|
0
Reklama
Autosalon TV