Speciální edice zvýhodnila francouzské vozy až o 300 tisíc korun. Obsahuje i více výbavy

Francouzský výrobce prémiových vozů se rozhodl pro razantní krok a v rámci nedávných změn přišel s akční výbavou Edition France. Ta vedle bohatšího standardu zaujme výrazně nižšími cenami. Značka DS tak reaguje na nepříznivě se vyvíjející situaci na trhu, kdy za minulý rok zaznamenala třetinový pokles prodejů. A ani letos to zatím nevypadá příliš optimisticky. Nová výbava by to ovšem mohla změnit.
O 140 tisíc levnější
Výbava Edition France se objevila u nejmenšího modelu v nabídce DS 3 už loni a zařadila se mezi základní verzi Pallas a nejvyšší úroveň Etoile. Standard rozšířila o sportovní interiér, parkovací senzory včetně kamery a pyšnila se bezklíčovým systémem a sledováním mrtvého úhlu, nicméně cenově byla o 40 tisíc dražší. To už ale neplatí.
Během nedávných úprav ceníku speciální edice zlevnila v případě mild-hybridní dvanáctistovky o 110 tisíc na 750 000 korun a za elektromotor o síle 156 koní nyní zaplatíte dokonce o 140 tisíc korun méně, konkrétně 1 020 000 Kč. I přes štědrý bonus si ale mezi elektrickými městskými crossovery stále drží výrazný odstup. Žebříček těch nejlevnějších najdete zde. Pro ceník modelu DS 3 pak klikněte sem.
Pro větší SUV DS 4 je výbava Edition France letos úplnou novinkou. V podstatě jde o náhradu za limitovanou edici Antoine De Saint Exupery, ovšem značně výhodnější. Nová specifikace vychází z nejnižšího stupně Pallas a nabízí navíc nejen bezklíčový systém, ale i odlišná kola a čalounění a ve standardu má také bezdrátové nabíjení telefonu.
Výčet motorizací zahrnuje mírně elektrifikovaný tříválec o síle 136 koní, který startuje na ceně 810 000 korun. Ve srovnání se základním provedením stojí o rovných 70 tisíc méně. Ještě větší cenový rozdíl je pak v případě naftové patnáctistovky. Za ní dáte 790 000 korun, což znamená, že je o 90 tisíc levnější než v chudší variantě Pallas. A o stejnou hodnotu je výhodnější i plug-in hybrid s výkonem 225 koní. Ten vychází na 1 040 000 Kč.
Francouzské SUV jsme porovnali s podobně střiženými vozy na našem trhu. Výsledek najdete v našem porovnávači pod tímto odkazem. Kompletní ceník včetně technických dat modelu DS 4 najdete zde.
Výhodnější o více než čtvrt milionu
Zdaleka nejštědřejší je nová výbava Edition France u nedávno testovaného modelu DS 7. Ostatně na dojmy a hlavní výhody prémiového SUV se podívejte v bonusovém videu na konci článku. Zpět ale k akční verzi. Stejně jako u menšího sourozence i zde jde o náhradu za odstraněnou limitovanou edici Antoine De Saint Exupery, nicméně ani v tomto případě není třeba smutnit. Cenou se díky ní dostává po několika letech pod milion korun.
K dostání je se všemi nabízenými motory vyjma nejsilnějšího plug-in hybridu. Vůbec nejlevnější je ve spojení se vznětovou jedna-pětkou s cenou 950 000 korun, což je o dvě stě tisíc méně než v případě základního provedení Pallas. Oproti němu má navíc elektricky ovládané páté dveře, panoramatickou kameru, adaptivní tempomat a také bezdrátovou nabíječku.
Rozdíl rovných čtvrt milionu je pak u slabší plug-in hybridní jednotky s výkonem 225 koní, která startuje na 1 250 000 Kč. Levnější je také další motor do zásuvky PHEV 300 s pohonem všech kol, jenž u Edition France vychází na 1 350 000 korun, což je o 300 tisíc méně. Kompletní ceník naleznete zde.
Nejprodávanější model značky jsme porovnali s českými bestsellery, a to s turbodiesely pod kapotou. Francouzské SUV jim sice dokáže konkurovat cenou, ovšem v prostornosti zaostává. Dokáže to vyvážit výbavou? To se dozvíte v našem porovnávači zde.
Tereza Tobiášová měla na test právě DS 7 v naftové verzi, která vyniká svou nízkou spotřebou. Opravdu tomu tak je i v reálném provozu? Více prozradí ve svém bonusovém videu.