Reklama
Řidičův chleba

Bude na co koukat: Legendy ukáží Ferrari 488 GT3, koncept od Mercedesu a novou Octavii

Automobilová slavnost se koná od 31. května do 2. června v prostorách výstaviště Holešovice
Zdroj: Tiskový servis Legendy

Rok se s rokem sešel a zbývající dny do tradiční automobilové slavnosti Legendy pomalu napočítáme na prstech jedné ruky. Jak už je zvykem, i na letošním 11. ročníku se návštěvníci mohou těšit na tisícovku exponátů, mezi kterými nebudou chybět nejnovější modely, exotické supersporty či historické vozy. Na své si tak přijdou všechny věkové kategorie.

Octavia poprvé na očích veřejnosti

V první upoutávce na výstavu jsme lákali na nový Mercedes-Benz třídy G, KTM X-Bow GT-XR, elektrický Rolls-Royce Spectre a na monopost formule 1 Ferrari SF1000, se kterým v roce 2020 závodili Sebastian Vettel a Charles Leclerc. Nicméně na Legendách toho bude ještě mnohem víc.

Jeden z největších stánků na slavnosti bude mít mladoboleslavská Škodovka, která do Holešovic přiveze novou Octavii. Návštěvníci si tak poprvé budou moct dlouho očekávanou novinku prohlédnout zblízka. Po boku českého bestselleru pak bude stát nová generace Škody Kodiaq a Superb či vylepšený Enyaq. Expozici „Made in Czech Republic“ následně doplní historická vozidla Škodovky. O auta se „slepicí“ na kapotě tak nebude nouze.
Zdroj: Tiskový servis Škoda

Mercedes-Benz ukáže svou budoucnost

Zřejmě ještě majestátnější stánek bude mít na Legendách německá prémiová značka Mercedes-Benz. V předchozí pozvánce jsme avizovali, že lidé se mohou těšit na novou generaci legendárního modelu G. Ovšem Němci se rozhodli, že do Prahy přivezou ještě větší kalibr. V rámci slavnosti totiž proběhne premiéra futuristického konceptu Vision One-Eleven.

Skvostná studie supersportu odkazuje svými tvary a barvou na ikonické experimentální vozy C 111, které v 60. a 70. letech sloužily k ověření vlastností Wankelova motoru a turbodieselů spolu s polymery - inovativními materiály na výrobu karosérií. Kromě svého designu je ale Vision One-Eleven zajímavý svým pohonem. V útrobách elektrického sporťáku se nachází supervýkonné elektromotory s axiálním tokem od společnosti YASA, které čerpají energii z vysokonapěťové baterie s kapalinou chlazenými válcovými články, jež mají nové chemické složení. Ty pro německou automobilku vyráběla divize Mercedes-AMG High Performance Powertrain sídlící v britském Brixworthu.
Zdroj: Tiskový servis Mercedes-Benz

Shell ukáže závodní vůz Josefa Krále

Kromě samotných automobilek se na Legendách objeví i vystavovatelé, kteří sice vozidla nevyrábějí, ale k automobilovému průmyslu neodmyslitelně patří. Mezi takové patří i řetězec čerpacích stanic a producent pohonných hmot a maziv Shell. Společnost se žlutou mušlí ve znaku si pro návštěvníky slavnosti připravila opravdu bohatý program. Kromě toho, že ukáže monopost formule 1 Ferrari SF1000, dá na obdiv i závodní speciál Ferrari 488 GT3, se kterým jezdí oblíbený český komentátor F1 Josef Král.

Italský vůz se vzpínajícím se koněm na kapotě pohání dvakrát přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 3,9 litru, který generuje 520 koní. Veškerá síla se pak na zadní kola přenáší za pomocí 6stupňové sekvenční převodovky. Lákavé také, že Shell bude závodní Ferrari vystavovat s kompletní výbavou pro 24h Endurance. To znamená, že auto bude vybaveno speciálním kitem, který zahrnuje přídavná světla, ocelové matice kol či systém pro rychlé doplnění oleje a chladící kapaliny při zastávce v boxech. A tohle všechno si budeme moct prohlédnout z bezprostřední blízkosti.

Stánek Shellu je zároveň ideální místo pro zabavení ratolestí, jelikož zde bude autodráha a dokonce dva závodní simulátory či virtuální realita. A mezitím, co si děti budou hrát, rodiče si mohou odskočit do Shell Café Food Truck pro nějaký žvanec.
Zdroj: Tiskový servis Shell

Potkejte své televizní hrdiny

A až odbydete všechny premiéry a projdete si expozice automobilek, můžete se stavět na stánku Autosalon.TV, kde na vás budou čekat nejen zajímavá auta, ale také hvězdy televizního pořadu. Můžete se například těšit na Fotra na tripu alias Pepu Vrtala, Honzu Říhu, Terezu Tobiášovou, která bude moderovat program Škodovky, či na Ondřeje Hrubeše alias Hrubise, který je samotným ambasadorem Legend.

Pokud chcete i vy dorazit na tradiční automobilovou slavnost a prohlédnout si všechny zmíněné exponáty, vyznačte si v kalendáři datum 31.5. až 2.6. Lístky na akci jsou dostupné buď online na webu www.legendy.cz nebo přímo na pokladně při vstupu do areálu. Ceny se pohybují od 100 do 650 Kč. Rozhodně to bude stát za to!
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Legendy jsou zpět. Návštěvníci v Praze uvidí formuli 1, nový Mercedes třídy G či supersport od KTM

Tradiční automobilová slavnost se koná od 31. května do 2. června v prostorách výstaviště Holešovice
16.05.2024 10:01
|
0
Reklama

Na Legendy míří formulová show. Akci si však užijí nejen motorističtí fanoušci

I letos nabídne svým návštěvníkům motoristická slavnost Legendy víc než 1000 exponátů
18.05.2023 09:37
|
0

Kvíz: Zkuste poznat všechny novinky z výstavy Motocykl Praha. Některé jsou znovuzrozené legendy

Na pražské výstaviště dorazil nespočet nových motorek. Poznáte je všechny?
05.03.2023 07:27
|
2

Nabouraný Ford Mustang už jen tak nepotkáte. Ten nový se naučil zatáčet a drží jako přibitý

Vyzkoušeli jsme si novou generaci Fordu Mustang ve verzi Dark Horse s manuální převodovkou
20.06.2024 08:19
|
1

Tohle jsou nejlevnější skútry na trhu. Stačí vám na ně řidičák na auto a méně než 40 tisíc korun

Našli jsme cenově dostupné mopedy s benzinovým motorem. Jsou hlavně z Číny
19.06.2024 16:50
|
0
Reklama

Mazda MX-5 slaví 35 let. Jako dárek dostala módní kabát, ale emise ji obraly o dvoulitr

Vyzkoušel jsem nový modelový rok japonského roadsteru a rozloučil jsem se s vrcholným motorem
18.06.2024 12:14
|
1

Pepa Vrtal v čínském Dongfengu U-Tour objevil záhadnou schránku. Bojuje proti smradu

Čínské automobilky umí být velmi podivné. Podívejte se, co Pepa našel v levném sedmimístném MPV
12.06.2024 17:08
|
3
Reklama
Autosalon TV