Přes dobíječku lze „rejdit“ v domácí síti i autě
Když už se totiž hacker dostal k nabíječce, může pokračovat ve svých nekalých aktivitách a pokusit se ovládnout třeba i Wi-Fi síť, jejíž je nabíječka součástí. Ani v této oblasti totiž nejsou dobíječky kdovíjak chráněny a mohou narušitelům posloužit jako elegantní vstupní brána do Wi-Fi sítě, a to včetně dalších zařízení, které jsou v dané síti připojeny. Problémem také je, že čím dál více informací se ukládá do nejrůznějších cloudových úložišť přes poměrně jednoduché registrace a přístupy, jejichž prolomení není pro zdatnějšího hackera také žádný zásadní problém. Hrozí tedy i značné úniky dat a osobních údajů.
Kromě toho existuje také poměrně vysoké riziko při platbách či aktivaci nabíječky přes mobilní zařízení, což je rovněž čím dál častější úkon, který v rámci usnadnění života a obsluhy nabíječky činíme automaticky a bez rozmyslu. Komunikace mezi mobilem a nabíječkou však může být také předmětem hackerských aktivit, a tak se v konečném důsledku může hackerovi podařit získat přístup i do vašeho mobilu.
Fakt, že se pak přes nabíječku umí narušitel dostat i k systémům elektromobilu, minimálně v nějakém omezeném množství, vyplývá z výše uvedeného. Hacker pak může celkem snadno zablokovat vůz, ukončit nabíjení či zabránit odpojení dobíjecího kabelu. Zkrátka, dost znepříjemnit uživateli život.