Reklama
Řidičův chleba

Čerpací stanice snů byla otevřena. Má přes 120 stojanů, nabíječky, obří myčku a benzin za 16 Kč

Stanici otevřela americká společnost Buc-ee's. Jde o největší „čerpačku“ na světě
Zdroj: Tiskový servis Buc-ee's

Společnost Buc-ee's koncem června oficiálně otevřela svou dosud největší čerpací stanici. Jde o tak velký areál, že je prezentován jako „největší čerpací stanice na světě“. Kromě neuvěřitelného množství tankovacích stojanů disponuje také nabíjecími stanicemi a především nákupním střediskem. Navíc nechybí ani dlouhatánská mycí linka. Společnost o otevření této stanice informovala na svých stránkách, kde zároveň také píše, že brzy otevře další čerpací v Texasu u města Luling, která bude disponovat ještě větším nákupním střediskem.

Volný tankovací stojan vždy a 24 nabíječek k tomu

Nová stanice společnosti Buc-ee's se nachází u křížení silnic číslo 40 a 66 necelých patnáct kilometrů severně od města Sevierville v Tennessee. Oficiální otevření proběhlo 26. června a lákadel na zákazníky je zde celá řada. Jak už bylo řečeno, obsloužit zde dokážou neuvěřitelné množství aut najednou díky přítomnosti celkem 128 tankovacích stojanů. Galon benzinu tu mimochodem vychází v přepočtu na necelých 62 korun, respektive litr benzinu stojí něco málo přes 16 Kč. Kromě klasických tankovacích stojanů zde stojí také nabíjecí stanice. Jde o superchargery Tesla, kterých tu je celkem 24.

Hlavním důvodem, proč se o této stanici mluví jako o té světově největší, je ale nákupní středisko. Buc-ee's už má v provozu několik podobně obřích stanic, středisko u Sevierville má ale rozlohu 6875 m2. Pro srovnání, například čerpací stanice Pumpa na D1 nedaleko Prahy má budovu zabírající plochu bezmála osmkrát menší. V dohledné budoucnosti ovšem chce stejný provozovatel otevřít další čerpací stanici doplněnou o ještě větší nákupní středisko, které má mít plochu větší o zhruba 100 m2. Kromě nákupního střediska je u Sevierville také ještě jedna z nejdelších mycích linek. Má více než sedmdesát metrů.

Jak to vypadá na největší čerpací světa, na to se můžete podívat na přiloženém videu:
Reklama

Diskuze

Svoboda - 17.08.2023 11:49:09
Rejpal a Pichav,jsou totální oslové IQ- šumící trávy, až jim klekne baterka a v servisu budou chtit za novou 650000 tis a za práci 100000tis,tak se z toho poserou,auto bez baterie je neprodejné a ještě budou platit za likvidaci,tedy pokud jim to neschoři.
Svoboda - 17.08.2023 11:37:24
Co nám je do blbý Ameriky,zase bláboly, pište o Česku,jak se tady zdražuje nafta-,né o 1,80kč-když se ruší dotace,ale o 5kč,to je zlodějina,hlupáci.

Komentář: Ondřej Vetchý v reklamě srovnává nabíjecí body a čerpací stanice. Je to hodně zavádějící

Nové video Škody má podpořit elektromobilitu a přitáhnout nové zákazníky
14.04.2023 13:41
|
63
Reklama

Řidiči stojí frontu na jedné čerpací stanici. V okolí se přitom tankuje za stejné ceny a bez čekání

Nafta 35,90 a benzin 34,90. Stejné ceny jako má Tank ONO mají kousek vedle další dvě čerpací stanice
11.01.2023 07:31
|
96
Reklama

Tady raději netankovat. Mapa ukazuje 50 čerpacích stanic, které dostaly pokutu za špatné palivo

Za loňský rok přibyly hlavně vesnické pumpy. Na seznamu jsou ale i značkové benzinky
04.01.2023 07:30
|
36

Letní daňová úleva na benzin skončila. Ceny u čerpacích stanic znovu míří ke 40 korunám za litr

I nejlevnější pumpy po víkendu už zase zdražují. Nafta však bude mít od státu dál slevu
03.10.2022 19:15
|
5

Paříž jako město trávy a cyklistů. Uzavřít se má pět stovek ulic a zruší se tisíce parkovacích míst

Referendum, ve kterém veřejnost hlasovala, se potýkalo s extrémním nezájmem a navíc není závazné
25.03.2025 12:10
|
0

Espace má po faceliftu. Dostal hezčí tvář a pasoval se do role nejrychlejšího rodinného hybridu

Design teď lépe koresponduje se stylem nových renaultů. Jedinou motorizací je výkonný hybrid
20.03.2025 16:03
|
0
Reklama

Pokuty na silnicích už nebude rozdávat jen policie a celní správa. Na řidiče si posvítí i inspektoři

Inspektoři INSID mají pravomoc zastavovat auta bez přítomnosti policie, kontrolovat i pokutovat
12.03.2025 15:20
|
9

Nejsilnější Octavia RS v historii je připravena pomáhat a chránit. Policii stačí sednout a jezdit

Octavia RS získala na rychlosti. Ve Spojeném království už mají připravenou i policejní verzi
07.03.2025 08:18
|
1
Reklama
Autosalon TV