Koncernový odpad pod kapotu
O necelý rok později na autosalonu v Brně se modelová škála rozrostla o praktické kombi, nahrazující původní Forman. Sen českých chalupářů byl na světě. Kufr narostl prodloužením karosérie na 447 litrů, po sklopení opěradel to bylo dokonce 1 366 litrů. V dané cenové hladině jste nemohli koupit nic praktičtějšího. Na podzim roku 1995 se pod kapotu nastěhovalo také nové srdce od Volkswagenu - letitý litinový čtyřválec 1.6 MPi s podprůměrným výkonem 55 kW, který následoval atmosférický komůrkový diesel 1,9D (47 kW).
První osobní Škoda na naftu spotřebovala průměrně jen 5,6 litru nafty, úspory na palivu si ale svoji daň vybíraly jinde. Mohutný motor neúměrně zatěžoval přední nápravu. I tak těžké řízení proto dostalo v kombinaci s dieselem sériově posilovač, který byl u jednašestky za příplatek - kdo někdy řídil tuto verzi Felicie bez serva, potvrdí, že na místě se volantem skoro nedalo hnout, mizerný byl i rejd.
Rozrostla se také příplatková výbava. Poprvé se ve Škodě objevil airbag řidiče, který přinesl nový čtyřramenný volant, a dokonce protiblokovací systém ABS. V roce 1995, kdy Škoda oslavovala sté narozeniny, přišla na řadu limitovaná edice Laurin & Klement. Do té doby nejvyšší výbavu GLX okořenila druhým airbagem, centrálním zamykáním, koženým čalouněním, 14" hliníkovými disky či vyhříváním předních sedadel.
Felicia měla poměrně dobré recenze i na zahraničních trzích. Například v německém srovnávacím testu s VW Polo dominovala velkým prostorem kabiny. Prodeje podporoval výrobce záplavou limitovaných edic, často určených pouze pro zahraniční trhy. Například Němci se mohli těšit z edice Blue Sky s plátěnou elektricky ovládanou střechou Webasto, ale pro odbyt byl mimořádně důležitý i Pick-up, který se objevil roku 1995, a užitná Felicia Van Plus, odvozená z verze kombi.