Reklama
Nová auta

Nový VW Caddy nebude mít listová pera a dostane digitální přístrojovku. Už dnes večer v televizi

Od svých počátků před 42 lety se Caddy posunul o několik galaxií. Je dnes víc dodávkou nebo MPV?
Zdroj: Radek Vrtal

Koncem února jsem přijal pozvání na mezinárodní statickou prezentaci páté generace Volkswagenu Caddy, která se konala Düsseldorfu – ano, stihli jsme to ještě před uzavřením hranic. Abych měl možnost udělat si obrázek a porovnat dosluhující IV. generaci s novinkou, vydal jsem se na cestu ve stávajícím modelu v prodloužené verzi Caddy Maxi vybavené vestavbou na kempování.

Digitalizace nemusí sedět každému

Byl jsem znovu příjemně překvapen, jak komfortně se dá se starým Caddym Maxi cestovat. Cesta měla rovných 800 km a zvládl jsem ji za 10 hodin. Z počátku jsem měl obavu, že dojedu na místo a budu úplně rozlámaný, opak byl však pravdou. Caddy se o mě krásně postaral, vyzdvihnout musím zejména pohodlnou sedačku, která mi nabídla dostatek pohodlí a komfortu.

Slavnostního uvedení se účastnilo zhruba na 300 novinářů z celého světa. Když na pódium přijel bílý nablýskaný Caddy, v první chvíli jsem si říkal: „No, žádný zázrak.“ Pak mi ale hlavou proběhlo to, co jsem si přečetl v tiskové zprávě. Uvědomil jsem si, že prodejní čísla předchozích generací jasně vypovídají o oblibě modelu. Proto se na první pohled neodehrála žádná výrazná designová revoluce, jak je ostatně všech úspěšných modelů značky Volkswagen zvykem.

I pátá generace je tedy jasně identifikovatelná jako Caddy. Novinka nicméně stojí na nové modulární platformě, kterou sdílí třeba s VIII. generací Golfu (ano, Caddy už nebude mít vzadu listová pera). Že je Caddy prošpikován nemodernější technikou naznačují už plně ledkové světlomety, jak vpředu tak vzadu. Interiér prošel důslednou digitalizací. Zda je to dobře, nebo ne, je na zvážení každého řidiče, já jsem toho trochu odpůrcem. To, co jsem dřív byl schopen nahmatat a ovládat podvědomě, nyní musím hledat na dotykovém displeji, což odvádí pozornost od řízení.

Jinak je ale interiér příjemný a je vidět, že bylo myšleno hlavně na uživatelský komfort. Všude je spousta odkládacích kapes a přihrádek. Na předních sedadlech je dostatek prostoru i pro moji přerostlou postavu.

Hurá pod stan

Překvapením mezinárodní prezentace byly i premiéry dalších specifikací. Po klasickém Caddym přijel Caddy Maxi. Velkým lákadlem budou jistě vrcholné varianty Edition a Panamericana.

Abychom si porovnání obou generací zažili opravdu na vlastní kůži, přesunuli jsme se po prezentaci pětky do interiéru čtyřkového Maxi TrendLine s kempingovou vestavbou Egoé v hodnotě kolem 90 000 Kč.

Jednoduchým řešením lze po sklopení sedaček vytvořit celkem pohodlné dvoulůžko, pod nímž je dostatek místa na zavazadla. Stejně jednoduše lze celé lůžko “uklidit” a využívat druhou řadu sedadel. Dalšími vychytávkami jsou vestavěná lednička, výklopný dřez a plynový vařič. Z dodávky, potažmo z oblíbeného MPV, snadno vytvoříte provizorní karavan, který dobrodružnějším povahám bude maximálně vyhovovat.

Reportáž z akce i cesty uvidíte v premiéře Autosalonu v pořadovým číslem 13 ve čtvrtek 26. března od 20:15 na Prima COOL.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Nový VW Caddy přerostl staršího sourozence. Běžnou europaletu teď slupne i na šířku

Porovnali jsme vnější i vnitřní rozměry VW Caddy čtvrté a páté generace. Tady je výsledek
26.03.2020 19:30
|
5
Reklama

Škoda Scala G-TEC na plyn je mi sympatičtější než protlačovaná elektřina. Dojezd má ale také malý

Auta na stlačený zemní plyn (CNG) opakovaně vyhrávají testy o nejeekologičtější pohon
11.12.2020 15:06
|
2

Nejmenší z rodu stuttgartských SUV je šikovným vykonavatelem mnoha denních úkolů

Mercedes svými esúvéčky doslova zahltil trh. Nejskromnější v řadě je kompaktní model GLA
30.11.2020 10:16
|
3
Reklama

Testovali jsme Škodu Superb z roku 1939. Při každém výjezdu se pojišťuje na astronomickou částku

Limuzína z první poloviny minulého století strčí v některých ohledech současného Superba do kapsy
25.11.2020 10:44
|
11

Španělé na svět přivedli auto plné emocí. Cupra Formentor bojuje proti ekošílenství

Nové SUV není jen přiostřený seat. Vyniká hlavně designem a vyladěnou technikou.
11.11.2020 13:00
|
7
Reklama
Autosalon TV