Reklama
Ojetiny

Toyota C-HR patří mezi nejspolehlivější ojetiny na trhu. Tomu ale odpovídá i její cena

Má velmi dobré výsledky v TÜV reportech. Vyplatí se u ní nepodceňovat výměnu olejů
Zdroj: Robin Běhal, Autosalon.tv

Toyoty mají pověst spolehlivých aut a nejinak je tomu i u poměrně mladé ojetiny. Crossover C-HR jezdí po českých silnicích od roku 2017 a tak v bazarech většinou narazíme zatím na relativně mírně ojeté exempláře s dobrou servisní historií. I proto si drží svou cenu. Jak na tom Toyota C-HR jako bazarovka je? To jsme zjišťovali nejen pohledem do nabídek tuzemských autobazarů, ale také do statistik TÜV.

Slušný výběr, hlavně u hybridů

Toyota C-HR je jako ojetina už poměrně rozšířená. Aktuálně se v Česku nabízí k prodeji na 170 kusů. Nejlevnější začínají na hranici 370 tisíc korun. V tomto případě ale počítejte s tím, že je pod kapotou základní benzinová jedna-dvojka o výkonu 85 kW, která se obvykle pojí se základní výbavou (ta je ovšem relativně bohatá). Pokud chcete hybrid, budete potřebovat už kolem 450 tisíc korun, a to na nejstarší modely vyrobené kolem roku 2017. Nabídka aut je poměrně široká až od půlmilionové hranice nahoru.

Vozy v nabídce mají většinou nižší nájezdy, hodnoty nad 100 tisíc ujetých kilometrů jsou spíš výjimečné. Obvykle narazíte na kusy s 60 až 80 tisíci kilometry na počítadle, i mezi kusy do půl milionu korun se ale dá narazit na takové, které neujely ani 40 tisíc. U všech aut ale prověřte historii, v blízké budoucnosti se totiž na prodej objeví auta používaná carsharingovými službami, ke kterém se jejich uživatelé obvykle nechovají právě hezky. Teď jsou ale zatím ještě povětšinou v provozu.

Dobrou zprávou je, že se v bazarech jen zřídka objevují vozy z dovozu, protože Toyota C-HR je na českém trhu velmi populární. Celkem 96 procent aut jezdících po tuzemských silnicích se prodalo zde. Nejčastější barva vozu je šedivá. Poměrem 82:18 procentům vede hybridní verze nad čistě benzinovými motory.

Než přistoupíme ke spolehlivosti, poslechněte si názor Martina Müllera na trento zajímavý model:

Žádné problémy, ale myslete na olej

Toyota C-HR dostala v nárazových testech Euro NCAP plných pět hvězdiček, lepší to tedy už být ani nemohlo. Skvělé výsledky má i podle statistik TÜV. U dvou až tříletých ojetin drží 56. místo ze 130 s nadprůměrným hodnocením poruchovosti jen 4,8 procenta. To ještě není tak zajímavé, protože jde o poměrně nové kusy, které jsou málo poruchové i u ostatních značek. Jenže když se podíváme na čtyři až pět let staré C-HR, tam už přímo exceluje. Je podle TÜV na 11. místě v žebříčku s pouhými 5,6 procenty chyb (průměr v tomto stáří je už devět procent). Přeloženo do lidské řeči – Toyota C-HR si je schopna držet svou nízkou poruchovost, zatímco ostatní se začínají potýkat s potížemi.

Jak se o ni správně starat? Experti výrazně doporučují, je dbát na výměny náplní. A samozřejmě není řeč jen o motorovém oleji, který je nutné měnit každý rok nebo aspoň po 15 tisících kilometrech. Automatická bezstupňová převodovka CVT ho potřebuje také, tam se doporučuje maximálně po 60 tisících kilometrech. V případě verze s pohonem všech kol pak počítejte ještě s výměnou oleje v diferenciálu, která by měla proběhnout zhruba po 30 tisících kilometrech.

Podtrženo sečteno, Toyota C-HR je zatím velmi spolehlivý vůz, který by vás neměl překvapit žádnými nečekanými vadami, pokud se o něj předchozí majitel dobře staral a vy v tom budete pokračovat. Protože jde zatím o mladé vozy, dá se v řadě případů počítat s tím, že navštěvovaly originální servisní síť. I to je výhoda, protože tak jejich údržba probíhala podle přísných pravidel.
Reklama

Diskuze

Rendys74 - 08.06.2023 22:51:58
Jsem majitelem C-HR 2.0 GR Sport 135kW a každý den si hledám záminku, abych mohl někam jet. To auto je neskutečné. Spolehlivost se ukáže. Mám ho teprve rok.
Miroslav Škroch - 13.05.2023 12:59:52
CHR ,2.0 benzín hybrid ,2019,18000km Max.výbava na prodej,2x sada pneu,příčníky,kůže,navigace,spotřeba 4-5l,112Kw oraanžovo-hnědá metalíza,STK 2025,servis v autorizovaném servisu,prodej

Toyota otáčí a snižuje slevy. Změny se týkají i nejprodávanějších vozů

Současné ceníky ukazují zdražení až o 49 tisíc korun. Objevuje se i nová výbava
11.04.2023 07:41
|
1
Reklama

Prodeje nových aut stouply o 19 procent. Nejvíce se prodávala Škodovka, Toyota prudce posiluje

Nejprodávanějším osobním vozem je Škoda Octavia, druhému Hyundai dýchají na záda Japonci
07.04.2023 17:17
|
5
Reklama

Toyota dala vodíkový motor do slavného sportovního kupé z 80. let. Bojuje proti strachu z budoucnosti

Spalování vodíku využívají i její nové závodní vozy pro rallye i vytrvalostní soutěže
03.04.2023 16:52
|
0

Toyota je v Česku prodávanější než Hyundai i Volkswagen. Nejnovější hybrid čerpá energii ze slunce

Japonský gigant má za sebou nejúspěšnější rok na českém trhu. Ten letošní ale vypadá ještě slibněji
31.03.2023 09:31
|
5

S jarem se na české silnice vrátili podvodníci. Řidiče zastaví typickým gestem, pak ho okradou

Sami jsme narazili na jednoho na okraji Prahy. Policie na něj ale byla krátká. Než přijela, zmizel
23.04.2024 08:02
|
15

Voyah Dream už jezdí po českých silnicích. Posádku hýčká luxusem a šokuje rychlostí

Podle výrobce jde o nejrychlejší elektrické MPV na světě. Na palubu se vejde až sedm lidí
22.04.2024 10:00
|
0
Reklama

Sveze sedm lidí, přitom je stejně dlouhý jako Škoda Karoq. Citroën představil nový C3 Aircross

Auto dostane pod kapotu elektrický pohon i benzinové motory. Výkon ale velký nebude
19.04.2024 09:50
|
0

Elektrické BMW iX2 umí na silnici bavit. Kvůli pomalému nabíjení je ale jen pro trpělivé řidiče

Luxusní materiály dělají skvělou atmosféru, překvapí velký kufr. Už chybí jen lepší nabíječka
19.04.2024 08:10
|
1
Reklama
Autosalon TV