SUV, jak se sluší a patří
Muldix měl opravdu štěstí, pod ruce se mu totiž dostal povedený ročník 2015 s motorem 2.0i typu Boxer, pohonem všech kol, manuální převodovkou a nájezdem 86 tisíc kilometrů. V bazarech takový kousek stojí v průměru okolo 380 tisíc korun.
Testovaný atmosférický plochý čtyřválec s protiběžnými písty zvládne bez servisních zásahů najezdit stovky tisíc kilometrů. Je však důležité ho za studena netrápit. Jakmile byste ihned po nasednutí jeli takzvaně „kudlu", motor hltá olej po cisternách, což nakonec vede k jeho brzké záhubě. Navíc pěkně "žere" i benzin! A převratnou dynamiku z něj stejně nedostanete. Atmosférickému Boxeru s výkonem 110 kW nejvíce svědčí pohodová jízda bez prudkých akcelerací.
Jízdní vlastnosti Foresteru jsou pozitivně ovlivněny ležatým motorem. Díky němu má totiž poměrně vysoké SUV nízké těžiště. V zatáčkách si počíná jistě, nenaklání se a dobře se řídí. Schopnostmi na sněhu nebo v terénu se pak řadí mezi nejlepší SUV. Není tedy divu, že si ho nejčastěji pořizují právě lesníci, myslivci dělníci nebo třeba rodiny, které často míří na hory. Ty zároveň potěší fakt, že Subaru Forester dlouhodobě patří k nejbezpečnějším autům na trhu.
Naopak vzhledem příliš neláká. Vypadá úplně obyčejně, takový důchodcovský pelíšek. S vizáží se potom pojí i největším problém u Subaru - kvalita laku a ošetření plechů. Do budoucna budou tato auta rychle podléhat korozi. Muldix proto doporučuje rez okamžitě obrousit, pozinkovat, zalakovat a ošetřit. Nejlepší ale samozřejmě je, hledat kousky, které touto nemocí netrpí a když už, tak minimálně.