Reklama
Autopunk

Tuningový sraz v Plzni se začal vymykat kontrole, dorazit tak musela dokonce i policejní zásahovka

Policisté mají k dispozici několik hodin záznamu ze srazu, které musí vyhodnotit
Zdroj: Tiskový servis Policie ČR

Úpravy aut jsou staré stejně, jako sám automobilismus. Snad odjakživa toužili majitelé automobilů se odlišit od ostatních. A stejně tak dlouho se majitelé upravených aut schází na srazech. Jenomže platí, že nic se nemá přehánět. A také platí, že v každém případě je nutné dodržovat pravidla provozu a zákony. Bohužel se ale právě to na tuningových srazech neděje. Na pravidla a zákony zapomnělo i několik až stovek návštěvníků tuningová sešlosti, která se odehrála před pár dny v Plzni. A policisté teď mají plné ruce práce.

Dvacet přestupků

Milovníci upravených aut si dali dostaveníčko o uplynulém víkendu na parkovišti Obchodního centra na Rokycanské třídě v Plzni. Co původně vypadalo, že bude jen malá sešlost, se nakonec ukázalo jako akce až pro několik stovek lidí.

Není se tak co divit, že na místo vyrazily hlídky pořádkové, dopravní, kriminální a cizinecké služby. Dle informací od policie následně na parkoviště vyrazila i zásahová jednotka. A nutno říct, že se policisté rozhodně nenudili. Nejenom, že zajišťovali klid, bezpečnost a plynulost silničního provozu, ale mimo to monitorovali také dění na parkovišti a chování účastníků srazu.

Přímo na místě nakonec vyřešili dvacítku hříšníků, kteří měli na kontě nějaký přestupek. Kromě toho ale policisté pořídili i spoustu obrazového materiálu. Ten teď musí projít, a tak podle policejní mluvčí Michaely Raindlové není vyloučeno, že se počet pokut a přestupků ještě zvýší.

„Nejčastěji šlo o překročení maximální povolené rychlosti a špatný technický stav upravených aut,“ řekla pro Autosalon TV Raindlová.

Reklama

Není to poprvé

Policisté se na tuningová srazy zaměřují vcelku pravidelně. Jeden navštívili i 21. března v Hradci Králové. V tomto případě se zaměřili jak na dodržování rychlosti, tak také na správný technický stav. Kontrolovali především propustnost skel, homologaci světlometů, ale i rozměry pneumatik.

V rámci hradeckého srazu nakonec policisté rozdali 64 pokut v celkové výši 50 000 Kč. 29 účastníků porušilo maximální povolenou rychlost a jen jejich pokuty vyšly na 23 000 Kč. Zbytek jsou pokuty právě za špatný a nevyhovující technický stav.


Diskuze

Mandarmann - 25.04.2022 15:12:16
Ježíši zase PICHAV vyblil ten nejhořší zvratek ,ten náš unuděnej spratek!!
OFF - 23.04.2022 19:45:28
Ukrajinci bez technické to samozřejmě nevadí...neskutečná UA svoloč.

Cupra chtěla vyrábět plnokrevné sporťáky, přitom na trh chrlí jeden elektrifikovaný model za druhým

Podívejte se na přehled všech vozů značky Cupra, které k pohonu využívají elektřinu
03.11.2021 18:01
|
0
Reklama

Tohle jsou nejpovedenější úpravy Hondy CB650R 2021. Inspirovaly se závody, slavnými stroji i živly

Všech deset strojů se mělo představit na festivalu Wheels & Waves. Koronavirus akci zrušil
27.07.2021 13:25
|
0

Podložky pod kola už lze mít zapsané v technickém průkazu. Tuneři mohou legálně rozšiřovat rozchod

Pro někoho zbytečná informace, pro tunery ale může být docela zásadní
16.07.2020 13:25
|
3

Není stodvacítka jako stodvacítka. Jedničkové BMW dává i s malým motorem stále smysl

Mnichovská automobilka prodloužila život svému nejmenšímu modelu. Pohání ho i tříválec
21.02.2025 08:23
|
0

Lidová elektrická Kia EV2 se poprvé ukáže už koncem února. Dorazí i konkurent pro Teslu Model 3

Letošní Den elektromobilů Kia 2025 slibuje cenově dostupné modely i šikovnou dodávku
14.02.2025 16:26
|
0
Reklama

Ráj motoristů pomalu končí. Německé neomezené dálnice jsou stále pomalejší, může za to provoz

Nejnovější průzkum uvádí, že průměrná rychlost na neomezených německých dálnicích je 113,5 km/h
14.02.2025 10:21
|
4

Přijdou podvodníci se stočenými ojetinami na buben? Běžně dostupná diagnostika je spolehlivě odhalí

Nová diagnostika Bosch ESI[tronic] Evolution umí pracovat s více než 150 značkami z celého světa
14.02.2025 08:15
|
1
Reklama
Autosalon TV