Reklama
Autopunk

Na Karlově mostě se objevila zaparkovaná auta. Nejprve dostala botičky, a nakonec byla odtažena

Dle polepů vozidel šlo o protest proti Vládě ČR. Památku hyzdily isuzu, lexus a mercedes
Zdroj: Štěpán Rusňák

Velké překvapení čekalo v pátek ráno na operátora kamerového systému pražské městské policie i rozespalé kolemjdoucí venčící psy. Na Karlově mostě se objevila trojice zaparkovaných starších vozidel. Na jednom z nich byl polep s nápisem “sorryvlado“, což mělo odkazovat na webové stránky. Auta zde nijak nepřekážela provozu a ani neoprávněně nezabírala parkovací místo, a tak je městská policie sama nemohla odtáhnout. Nejprve jim tedy dala jen botičky a věc musela vyřešit Praha 1.

Ta se k řešení dostala kolem páteční páté hodiny odpolední. Jak informoval náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr na svém facebookovém profilu, auta byla z mostu odtažena. Náměstek primátora k tomu napsal: „Respektuji svobodné vyjádření názoru, ale brát si k tomu jako rukojmí Karlův most, českou národní kulturní památku, je zkrátka přes čáru.“

Odtah přišel, ale později

Zákon přesně stanovuje, v jakých případech smí městská policie odtáhnout parkující auto. A zastavení na Karlově mostě mezi takové důvody nepatří. Mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová nám k tomu řekla: „Strážníci nemají žádné zákonné oprávnění nařídit odtah těchto vozidel, ze zákona může strážník nařídit odtah pouze ve dvou případech, tvoří-li vozidlo překážku provozu na pozemní komunikaci nebo stojí na vyhrazeném parkovacím stání, což není ani v jednom případě Karlův most. Městská policie odeslala správci komunikace a místně příslušnému silničně správnímu úřadu žádost o zajištění odstranění vozidla z komunikace – národní kulturní památky.“ Odtahová služba městské policie následně spolupracovala s Prahou 1 a vozidla pomohla odtáhnout. 

Velkou otázkou je to, jak se auta na most dostala. Nejen, že je na každé straně osazen sloupky, přes které by nemělo být možné projet, ale navíc je vybaven bezpečnostním kamerovým systémem. Kamery jsou umístěny na obou koncích mostu. „I z minulých obdobných případů je zřejmé, že zaparkovat auto je možné v podstatě kamkoli, je to jen otázka několika málo vteřin, obzvláště pokud se jedná o takto naplánovanou akci,“ doplnila Seifertová.
Reklama

Protest nechvalně proslulého youtubera?

Webové stránky, na které odkazují polepy aut, jsou zatím skoupé na slovo. Jediné, co se na nich dá zjistit, je následující: „Nesouhlasíme s papalášstvím, které předvádí Vláda ČR. Nesouhlasíme s neustálým zpřísňováním opatření vůči běžným občanům ČR. Dozvíte se, z jakého důvodu jsme umístili vozidla na Karlův most a další odhalení. Dnes ve 20:00 zveřejníme odpovědi na otázky, které si nejspíš kladete.“ Web je bez podpisu či kontaktů.

Okolo zaparkovaných aut se ale dle městské policie pohyboval mladý muž na koloběžce. Irena Seifertová nám řekla, že šlo 23letého muže, který je dobře znám tím, že dlouhodobě dehonestuje práci nejen strážníků, ale také využívá mezer v platné legislativě. Dále dodala: „Vzhledem k porušení platného dopravního značení bude přestupek tohoto 23letého muže oznámen správnímu orgánu.“

Byl to Majk?

Na sociálních sítích se pak v diskuzích objevily informace o tom, že tím mladým mužem má být youtuber arménského původu známý pod přezdívkou MajkJePan. Ten vede s policií, nejen tou městskou, dlouhodobé spory, dokonce několik soudních jednání. Na to, že by za touto akcí mohl být právě tento člověk, ukazuje i fakt, že dle registru domén patří web sorryvlado.cz Spolku rozhořčených občanů, který youtuber založil.
Reklama

Luxusní mercedes i dříve oblíbené isuzu

Za pozornost stojí jistě také zajímavé spektrum vozidel, které samozvaný návštěvník k záboru světoznámé památky ze 14. století využil. Když to vezmeme podle tonáže, v čele stála minidodávka Isuzu Midi, v 90. letech u nás velice rozšířený pomocník malých živnostníků, který houfně nahrazoval dosluhující dvanáctsettrojky. Atmosférický diesel 2,3 litru uměl za vozem unikajícím celníkům vytvořit slušnou kouřovou clonu.

Mnohem více parády dělal vůbec první model Lexusu všech dob, typ LS 400, který se vyráběl od roku 1989 a zejména na americkém trhu byl řadu let nejprodávanějším modelem ve své kategorii, nehledě na neprůstřelnou spolehlivost. Osmiválcová limuzína ve své době ohromovala silným motorem, enormním pohodlím nebo třeba některými sci-fi prvky, jakým bylo promítání údajů do přístrojového štítu. Dnes je to skvělý youngtimer za pár korun.

Třetím do party trosečníků byl „pussy car“ Mercedes-Benz SLK, tedy typický zástupce rozpustilých stuttgartských modelů pro děvčata, co „na to mají.“ Vzdor svému podezřelému vzhledu jde o celkem zábavně jezdící roadster, který má jen pramálo společného s klasickými sedany značky.

Diskuze

PICHAV - 29.01.2021 20:51:01
KDO TO SEM POSTAVIL CO JE TO ZA KRAMY??? S TIM NAS CHTEJ PORAZIT NEVERIM NA FAMY !!!! OBRNENY ZEBRINAK TO JSEM ESTE NEVIDEL !!!! JAKO ZE SEM KRIZAK ZA TO BYCH SE ZASTYDEL !!!! kto SU BOZI BOJOVNICI A ZAKONA JEHO !!!!! OJ OJ OJ
PICHAV - 29.01.2021 20:51:07
ZIZKA TEN SE NESTYDEL !!!! VOZY V RADU POSTAVIL !!!!! SVOJI HRADBOU VOZOVOU !!!! V EVROPE SE PROSLAVIL !!!! NA MECE MEL CEPY !!!! A NA PRESILU VOZY !!!! NA ZBABELOST ODVAHU !!!! KDYZ Z NARODA DELAJI SI KOZY !!!!! OJOOJOJ OJ OJ !!!! ORLIK JE NESMRTELNY

Dva senioři se u obchodu poprali o parkovací místo. Jeden druhému rozsekl obličej holí

Případem už se zabývá i policie. Zraněného řidiče musela k ošetření do nemocnice odvézt sanitka
08.12.2020 08:02
|
15
Reklama

Ruský youtuber se naštval na servis. Jako pomstu zapálil svůj Mercedes-AMG GT 63 S

Jeho auto mělo neustále nějaké technické problémy a servis s ním odmítal komunikovat. Divíte se?
26.10.2020 15:15
|
4

K řízení formule na dálnici se falešně hlásil youtuber. Reálný řidič se zatím nejspíš bude soudit

Na sociálních sítích se objevila zpráva od advokátů, která youtubera jako šoféra zcela vyloučila
21.12.2019 14:05
|
32

Na Brněnsku to prostě žije. Ujíždějícího zastavily až pásy s hřeby, důchodce zase přemíra alkoholu

Řidič hlídce ujížděl rychlostí přesahující 200 km/h. Podle všeho byl pod vlivem drog a bez řidičáku
17.04.2021 18:43
|
0

Liberecká policie odhaluje přestupky z tajného autobusu. Z něj je totiž vidět i do kabin kamiónů

Důvodem pro policejní akci byl ukončený nouzový stav a návrat většího množství řidičů na silnice
16.04.2021 14:26
|
3
Reklama

Těhotné za volant smí, ale pouze připoutané, byť trochu jinak. Airbagy miminku neublíží

V posledních měsících těhotenství je vhodné řídit s doprovodem
15.04.2021 19:05
|
0

Ukradl Lamborghini za miliony, neměl na benzin, tak ujel od pumpy. Je v hledáčku policie

Řidič supersportu natankoval, odskočil si na toaletu a pak v mžiku a bez zaplacení odjel
15.04.2021 12:28
|
2
Reklama
Autosalon TV