Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo Cars investuje do společnosti Luminar

Fond Volvo Cars Tech Fund investuje finanční prostředky do společnosti Luminar zaměřující se na automobilové senzory.
Zdroj: Volvo Cars

Automobilka Volvo Cars dokončila svou první strategickou investici prostřednictvím nově založeného investičního fondu. Konkrétně použila své prostředky na získání akcií ve společnosti Luminar, která představuje jeden z předních „startup“ projektů zaměřených na vývoj vyspělých senzorických technologií určených pro autonomně řízená vozidla. Investice do společnosti Luminar, založené v kalifornském Palo Alto a floridském Orlandu, prohlubuje stávající spolupráci automobilky Volvo Cars se společnostmi, které se aktuálně soustředí na vývoj a testování senzorických technologií použitých u vozů Volvo. Systém LiDAR představuje klíčovou technologii využívající impulzní laserový signál k rozpoznání objektů, což je zásadní funkce pro vytvoření bezpečných autonomně řízených vozidel. 

„LiDAR je klíčovou technologií pro bezpečný provoz autonomně řízených vozidel ve složitém dopravním prostředí a při jízdě vysokou rychlostí,“ uvedl Henrik Green, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars. „Díky spolupráci se společností Luminar rozšíříme své znalosti v oblasti těchto slibných technologií a budeme schopni posunout značku Volvo zase o krok blíže k budoucnosti automaticky řízených vozidel.“ 

Investiční fond Volvo Cars Tech Fund byl založen začátkem letošního roku za účelem investování do začínajících společností z celého světa, které mají vysoký technologický potenciál. Investice se zaměřují na strategické technologické trendy ovlivňující transformaci automobilového průmyslu. Mezi ty patří umělá inteligence, elektrifikace, autonomní řízení a služby digitální mobility.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV