Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo Cars a Baidu spojují síly

Volvo Cars uzavírá smlouvu o spolupráci s předním čínským poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Smyslem dohody je společně pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně automatickým řízením určeným k masové výrobě pro čínský trh.
Zdroj: VOlvo

Automobilka Volvo Cars je prvním výrobcem automobilů, kterému se podařilo začít takto úzce spolupracovat se společností Baidu za účelem vývoje autonomně řízených vozidel přizpůsobených požadavkům čínského trhu. Na základě uvedeného partnerství budou mít obě společnosti možnost vyvíjet a prodávat zmíněná vozidla potenciálním čínským zákazníkům. Na základě dané smlouvy sloučí společnosti Volvo Cars a Baidu své zdroje, aby mohly přistoupit k dalšímu kroku, kterým je příprava podmínek pro masovou výrobu plně elektrických vozidel s automatickým řízením. Spolupráce se společností Baidu je pro automobilku Volvo Cars v čínském regionu první svého druhu.

Na základě smluvní dohody přispěje společnost Baidu do společného projektu svou platformou autonomního řízení Apollo. Automobilka Volvo pro změnu poskytne své odborné znalosti a vyspělé technologie z oblasti automobilového průmyslu. Na základě současných předpovědí pro dané průmyslové odvětví se Čína v následující dekádě se vší pravděpodobností stane největším samostatným světovým trhem pro obchodování s autonomně řízenými vozidly. Společnost IHS Markit zabývající se průzkumem trhu v předchozí části letošního roku předpověděla, že bude z celkového předpokládaného globálního objemu 33 milionů autonomně řízených vozidel prodaných do roku 2040 přibližně 14,5 milionů vozů prodáno právě v Číně.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV