Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen Polo GTI R5 bude mít soutěžní premiéru ve Španělsku

Volkswagen poprvé nastoupí do ostré soutěže s vozem Polo GTI R5 v Rallye Španělsko koncem října letošního roku.
Zdroj: Foto: Volkswagen

Soutěžní vůz s výkonem 200 kW (272 k), koncipovaný pro nasazení soukromými týmy v soutěžích na celém světě – například v kategorii WRC 2, mistrovství Evropy v rallye nebo v národních mistrovstvích – zažije přitom svůj křest ohněm v nejvšestrannějším podniku mistrovství světa v rallye FIA. V Katalánsku se totiž pojede jak na asfaltu, tak i na šotolině. Pro kompletní úpravu podvozku, brzd a mnoha dalších komponentů mají týmy k dispozici pouhých 75 minut. Rallye Španělsko je pro Volkswagen ideálním místem i z jiné perspektivy. Ve vrcholné kategorii mistrovství světa v rallye zůstala značka při všech čtyřech účastech s vozem Polo R WRC neporažena a v roce 2013 slavila první titul v hodnocení konstruktérů.

Polo GTI R5 pro zákaznický sport

Volkswagen dosáhl za pouhé čtyři roky v mistrovství světa v rallye pozoruhodných výsledků – dvanáct titulů, 43 z 52 možných vítězství a 640 vítězství v rychlostních zkouškách. Volkswagen otvírá s vozem Polo GTI R5 novou kapitolu v soutěžním sportu, která má navázat na tehdejší úspěchy na jiné úrovni – v zákaznickém sportu. Debut ve Španělsku byl proto zvolen na základě pečlivého uvážení. Záměrem bylo také poskytnout inženýrům ještě více času pro dosažení optimální vyzrálosti vývoje celého automobilu. Původně na konec léta plánovaná homologace byla nyní posunuta o několik týdnů na 1. října 2018.

Gerard Jan de Jongh, technický vedoucí projektu Polo GTI R5 a dříve inženýr mistra světa Sébastiena Ogiera, k tomu dodává: „Zákaznické vozidlo musí dosáhnout ještě vyzrálejšího stavu vývoje než soutěžní vůz kategorie WRC při továrním nasazení. Po dokončené homologaci nemá již zákazník často možnost ještě něco dodatečně měnit nebo tak důkladně testovat. Proto hodláme věnovat více času na to, abychom od října dodávali našim zákazníkům technicky vyzrálé a rychlé Polo GTI R5.“

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV