Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda chce i nadále posilovat svou pozici na trhu v Číně

Značka Škoda chce svou pozici na čínském trhu i nadále posilovat a do roku 2020 předpokládá zdvojnásobení současných dodávek zákazníkům až na 600 000 vozů ročně.
Zdroj: Škoda Auto

V současné době vyvíjí česká automobilka nové modely segmentu SUV, speciálně uzpůsobené požadavkům čínských zákazníků. Jedním z těchto vozů je i nové městské SUV KAMIQ, které se představí na autosalonu Auto China 2018 v Pekingu.

V roce 2017 oslavila Škoda desáté výročí svého vstupu na čínský trh a představila zde tři produktové novinky. Modelová paleta v Číně byla doplněna o model Octavia Combi i o obě modelové řady segmentu SUV KODIAQ a KAROQ. V centru modelové ofenzívy v dalším období bude zejména rozšíření nabídky vozů segmentu SUV určených speciálně pro čínský trh. Ještě v letošním roce představí škodovka další velké SUV a bude tak v Číně nabízet celkem čtyři modely tohoto segmentu. Význam čínského trhu Škoda v minulém roce zdůraznila v Šanghaji světovou premiérou studie VISION E, která je předobrazem prvního elektromobilu značky v segmentu SUV.

KAMIQ je menší než KAROQ

Pozice modelu KAMIQ je pod kompaktním SUV KAROQ a rozšiřuje tak paletu modelů SUV v Číně směrem dolů. Design odráží klasické prvky modelů SUV značky a byl exkluzivně vytvořen a vyvinut pro čínský trh. Se svébytně tvarovanými světlomety a zadními skupinovými světly se KAMIQ výrazně odlišuje od modelů KAROQ a KODIAQ. Vedle modelu KAMIQ plánuje automobilka vývoj dalších modelů kategorie SUV pro čínský trh, které budou „made in China for China“, tj. speciálně uzpůsobené požadavkům a přáním čínských zákazníků.

Historie značky Škoda v Číně sahá až do 30. let dvacátého století, již v roce 1936 provozovala česká značka v Říši středu pět obchodních zastoupení. V roce 2007 se automobilka na čínský trh vrátila. Škoda v rámci partnerství se společností SAIC Volkswagen nejprve zahájila lokální výrobu modelu Octavia. Od roku 2010 je Čína nejvýznamnějším trhem značky Škoda. V úzké spolupráci s čínským partnerem SAIC Volkswagen se Škoda dosud v Číně rozvinula v etablovaného velkoobjemového výrobce. V roce 2017 dodala automobilka čínským zákazníkům 325 000 vozů a oproti roku 2016 si polepšila o 2,5 procenta. Celkem bylo od roku 2007 dodáno čínským zákazníkům více než 2 350 000 vozů se značkou Škoda. Více než polovina, zhruba 1,2 milionu vozů, připadá na model Octavia.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV