Reklama
Archiv - Zprávy

První elektromobil z rodiny VW ID. se jmenuje ID.3

Volkswagen oficiálně oznámil jméno prvního modelu nové rodiny ID., který bude oficiálně představen ve světové premiéře na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu.
Zdroj: Volkswagen

Nový elektromobil ponese označení ID.3. Číslice 3 má hned dva významy. Jednak poukazuje na to, že je tento ID. zástupcem kompaktního segmentu, který je třetím v pořadí v rámci interně i všeobecně používaného rozdělení automobilového trhu. A pak také začíná s elektromobilem ID.3 – po modelech Brouk a Golf – třetí velká kapitola strategického významu v historii značky Volkswagen.

Tři sady akumulátorů pro ID.3

Potenciální zákazníci mohou zaregistrovat svůj zájem o první sériově vyrobené vozy ID.3 na speciálních webových stránkách uhrazením registrační částky 25 000 Kč. Je připravena také speciální edice ID.3 1ST, která byla koncipována pouze pro fázi pre-bookingu, nabízí rozsáhlou výbavu a je limitována na 30 000 vozidel. Volkswagen ID.3 1ST bude vybaven středně velkou sadou akumulátorů, která bude později k dispozici i pro celou modelovou řadu ID.3. Výrobce očekává, že tato verze akumulátorů bude nejžádanější. Na výběr budou celkem tři sady akumulátorů, umožňující dojezd 330 až 550 kilometrů dle metodiky WLTP. Speciální edice, kterou lze nyní předběžně objednávat, má dojezd 420 kilometrů (WLTP). Základní doporučená cena modelu ID.3 s nejmenší sadou akumulátorů by měla v Německu zůstat pod hranicí 30 000 EUR.

Volkswagen nabízí zákazníkům k modelu ID.3 1ST možnost bezplatného nabíjení elektromobilu po dobu jednoho roku s limitem 2 000 kWh odebrané elektrické energie – a to na všech veřejných nabíjecích stanicích, zařazených do nabíjecí aplikace Volkswagen „WeCharge“, a také v celoevropské síti rychlonabíjecích stanic IONITY, na níž se Volkswagen podílí a která nabízí ekologickou elektrickou energii všude, kde je to technicky realizovatelné.

Volkswagen spustil rezervační systém pro evropské zájemce ve středu 8. 5. Zájem zákazníků o speciální edici ID.3 1ST výrazně překonal očekávání. Během prvních 24 hodin bylo zaznamenáno již více než 10 000 rezervací v celé Evropě. A tento počet se každou hodinu zvyšuje. V České republice byl zaznamenán rovněž velký zájem o rezervaci modelu ID.3 1ST a většina vozů byla rezervována během prvních několika hodin. K dnešnímu dni jsou pak již všechny vozy této první limitované edice pro český trh rezervovány. Vozy z první edice dorazí ke svým zákazníkům v polovině roku 2020.

Speciální edice ID.3 1ST ve čtyřech barvách a třech verzích

Volkswagen nabízí speciální edici ID.3 1ST ve čtyřech barvách a třech verzích. V případě modelu ID.3 1ST bude komfortní výbava zahrnovat mimo jiné hlasové ovládání a navigační systém, ID.3 1ST Plus k tomu přidá navíc světlomety IQ.Light a dvoubarevný design exteriéru a interiéru a ID.3 1ST Max bude disponovat velkým panoramatickým skleněným střešním oknem a inovacemi, jako je průhledový displej s rozšířenou realitou.

Na většině trhů budou objednávky se zákazníky z fáze předběžné registrace uzavírány krátce po autosalonu IAA. Zákazníci si pak budou moci závazně objednat jednu ze tří exkluzivních verzí modelu ID.3 1ST u svého prodejce značky Volkswagen. V Německu budou závazné objednávky platné k dubnu 2020. Do té doby mohou zákazníci svou rezervaci kdykoli zrušit bez jakéhokoli postihu a registrační částka jim bude okamžitě vrácena. Pre-booking je nabízen na 29 evropských trzích včetně České republiky. Nejdůležitějšími trhy pro model ID.3 v Evropě budou Norsko, Německo, Nizozemí, Francie, Velká Británie a Rakousko. Volkswagen plánuje, že bude zákazníkům dodávat v průměru více než 100 000 vozidel ročně.

Volkswagen se chce stát do roku 2025 globální jedničkou s více než 20 pouze elektricky poháněnými modely a ročním prodejem přesahujícím jeden milion vozů s místně nulovými emisemi a rozsáhlou konektivitou. ID. je společné označení pro všechny členy této rodiny modelů, která vytvoří novou, samostatnou produktovou řadu v portfoliu značky Volkswagen. Název ID. má symbolizovat inteligentní design, identitu a vizionářské technologie. Po uvedení modelu ID.3 na trh budou následovat další modely, jejichž podobu naznačily studie, jako je ID. CROZZ, ID. VIZZION nebo ID. ROOMZZ. Tyto budoucí modely budou rovněž odlišeny číslicí.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV