Reklama
Archiv - Zprávy

Poradíme, co je u moře lepší. Divoká pláž, organizovaný kemp nebo hotel ve městě?

Středoevropani všeobecně touží po moři. Ale jakou azurovou plážičku si vybrat? Někde v divočině bez zázemí a toalet, nebo raději rozbít ležení v kempu s veškerým komfortem? A nevyhraje nakonec nějaká slaná koupačka přímo v přímořském letovisku? Autosalon objevil místo, kde to můžete všechno vyzkoušet podobně jako kafe “tři v jednom.”
Zdroj: Autosalon

Kde podobný plážový ráj najdete?

Vezměte mapu, prstem sjeďte na Pelopones a město Pilos. Vlastně to ani nemusíte dělat, podrobný popis nabídne přiložená fotogalerie. V dosahu ani ne 15 kilometrů  zažijete koupací divočinu, německy organizovaný kemp nebo čvachtačku skokem přímo z restaurace.

Pláž Voidokilia - prý nejkrásnější v celé Evropě

Příroda umí vytvořit skutečné veledivy. Jedním z nich je zcela jistě divoká pláž Voidokilia. Víc jak kilometrová romantická nádhera ve tvaru srpu, obklopená písečnými dunami a strmými skalami. 80 % návštěvníků tvoří Řekové, 20 % dobrodruhové a hledači divočiny, kterým není líno sjet z hlavní silnice a chvíli se plahočit přes naváté písky. Odměnou jim je koupání jako ve filmu.

Reklama

Kemp Erodios - malé řecké “Německo”

Už jsme několikrát chválili kvalitu řeckých kempů, Erodios se ale vymyká ještě víc. Jeho majitel v něm, po vzoru své původní vlasti, zavedl precizní řád a organizaci. V kemp mini-marketu seženete všechno, od dětských plážových hraček, prádelní šňůry, lepící sady na kolo, nožů až po připevňovací kurty. V restauraci přistane jídlo na stole do 5 minut od objednávky. Sice vyšší ceny, ale kempující Italové, Belgičani, Rakušané a Němci to pořád mají za hubičku.

Reklama

Pilos - dej si kafe nebo večeři a zaplav si

Z tohoto městečka dohlédnete přes zátoku jak na kemp Erodios, tak na skály tyčící se nad divokou pláží Voidokilia. Ukončit dovolenkový den tady můžete v některé z několika přímořských restaurací, které mají své malé pláže. Někdy písečné, v jiných slezete do hlubšího moře po žebříku jako ve wellness hotelu. Víc informací v naší příběhové fotogalerii a přiloženém videu.

Autor článku: expert Josef Vrtal


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV