Reklama
Archiv - Zprávy

Nokian Tyres staví nové technologické centrum ve Španělsku

Společnost Nokian Tyres zahájila stavbu nového testovacího a technologického centra ve Španělsku. První testovací tratě budou dokončeny příští rok a provoz technologického centra bude plně zahájen v roce 2020.
Zdroj: Nokian Tyres

Nokian Tyres v současnosti provozuje dvě testovací centra ve Finsku – ve městě Ivalo a Nokia. Vznik třetího testovacího a technologického centra ve španělském teplejším podnebí umožní celoroční testování letních, celoročních a zimních pneumatik. Cílem je vyvíjet pneumatiky, které jsou bezpečnější, výkonnější a ekologičtější. Zaměření bude především na letní a celoroční pneumatiky s vysokými rychlostními indexy. Po těchto pneumatikách je vysoká poptávka ve střední Evropě a Severní Americe, které pro Nokian Tyres představují rostoucí trhy.

Moderní testovací centrum

Na testovací ploše o rozloze 3 hektarů se bude nacházet více než deset testovacích tratí, které budou využívány pro sledování odolnosti a výkonů pneumatik pomocí moderních testovacích technologií. Celý areál bude obkružovat sedmikilometrová oválná trať určená na testování pneumatik až do rychlosti 300 km/h. Tratě navíc umožní provádět řadu zkoušek, které jsou u pneumatik povinné, jako jsou testy přilnavosti na mokru a hlučnosti.

Výzkumný projekt usiluje o nahrazení přírodního kaučuku

Kromě testování je cílem technologického centra urychlit udržitelný vývoj produktů a inovací. Již v roce 2017 se Nokian Tyres zapojil do výzkumného projektu, který zkoumá využití rostliny guayule pro výrobu ekologičtějších pneumatik. Rostlina guayule může žít i v suchých a neúrodných podmínkách a mohla by nahradit přírodní kaučuk. Pro místní farmáře se jedná o možnou alternativu k méně výnosnému pěstování obilí.

Technologické centrum bude mít pozitivní dopad na životaschopnost regionu a místní zaměstnanost. Projekt zaměstná přibližně 200 osob během stavebních prací a po dokončení nabídne 40 nových pracovních pozic. Navíc bude mít významný nepřímý dopad na zaměstnanost v odvětví dopravy, služeb a logistiky.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV