Reklama
Archiv - Zprávy

Mercedes-Benz EQC dostal českou cenovku

Další výrobce prémiových automobilů vstupuje i na náš trh s čistě elektrickým vozem. Prodejní cena modelu Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC začíná na částce 1 965 000 Kč.
Zdroj: Mercedes-Benz

Elektromobily prémiových značek, jakými jsou Jaguar I-Pace, Audi e-tron a pak také vozy značky Tesla tak dostávají další konkurenci.

Mercedes-Benz EQC se pohybuje na pomezí tradičního a sportovně pojatého SUV. Téměř 4,8 m dlouhý automobil představuje pro Mercedes-Benz v řadě ohledů revoluční změnu. Vedle ojedinělého designérského ztvárnění jde také o nejmodernější použité technologie pro zajištění vysoké úrovně jízdních vlastností, bezpečnosti a pohodlí. EQC je prvním automobilem nové řady EQ, další model bude následovat již letos.

Cena začíná pod dvěma miliony

Cena nového modelu ve verzi EQC 400 4MATIC začíná na částce 1 965 000 Kč. Ve standardní výbavě je řada pokrokových a komfortních prvků, jako jsou světlomety MULTIBEAM LED, multimediální systém MBUX s hlasovým ovládáním, možnost dálkově spustit klimatizaci nebo vytápění před jízdou, optimalizovaný navigační systém EQ zvyšující ekonomiku jízdy a zkracující dobu nabíjení, pohon všech kol, nejmodernější bezpečnostní a asistenční systémy a řada dalších položek. Při příležitosti zahájení prodeje tohoto modelu připravila automobilka i omezenou sérii EQC Edition 1886, odkazující svým názvem na rok vzniku nejstarší automobilky na světě.

K pohonu jsou připraveny dva elektromotory

Mercedes-Benz EQC pohánějí dva elektromotory o celkovém výkonu 300 kW (408 k). Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 5,1 s a vůz je schopen vléci brzděný přívěs o hmotnosti až 1 800 kg. Díky kapacitě akumulátorů 80 kWh a řadě technologií pro úspornou jízdu (výrobce udává spotřebu 22,2 kWh/100 km) činí jízdní dosah v kombinovaném cyklu EU více než 450 km.

Každý zákazník dostane k modelu EQC kapalinou chlazenou nabíječku OBL s výkonem 7,4 kW, díky níž je vůz připraven pro nabíjení střídavým proudem jak z domácí elektrické sítě, tak z veřejných nabíjecích stanic. Použitím nástěnné nabíječky Mercedes-Benz Wallbox lze zkrátit dobu nabíjení až o dvě třetiny běžné doby. A ještě rychleji lze elektrickou energii doplňovat stejnosměrným napájením. V závislosti na stavu nabití akumulátorů může EQC využívat maximální nabíjecí výkon až 110 kW. Doba nabíjení z 10 na 80 procent kapacity činí přibližně 40 minut.

Při testech prototypy EQC najely miliony kilometrů

Vůz EQC prošel nadstandardními testovacími procedurami, které měly za cíl ověřit bezpečnost a kvalitu nově pojatého modelu. Dvě stovky prototypů najezdily několik milionů kilometrů v reálném provozu i za extrémních klimatických podmínek čtyř kontinentů (Evropa, Severní Amerika, Asie a Afrika). Zkoušky bezpečnosti a elektrického systému výrazně překonaly legislativní požadavky.

EQC se vyrábí v Brémách

Model EQC je prvním vozem nové řady EQ a vyrábí se v závodě v Brémách. Akumulátory vyrábí Daimler ve vlastním závodě v Kamenci nedaleko Drážďan. Lokální výroba akumulátorů, blízká výrobnímu závodu automobilu, je jedním ze základních faktorů pro úspěšné působení nového modelu na trhu. Letos v Ženevě představil Mercedes-Benz studii dalšího elektromobilu, velkoprostorového prémiového vozu EQV, jehož sériové provedení se představí na podzim na frankfurtském autosalonu.

Mercedes-Benz má s elektromobily dlouhou zkušenost, stal se první automobilkou, která v České republice registrovala sériově vyráběné elektromobily (smart fortwo v prosinci 2010). Po celém světě jezdí řada hybridních i čistě elektrických vozidel koncernu Daimler, kromě osobních modelů Mercedes-Benz jde také o rozvážkové a nákladní automobily M-B a Fuso či autobusy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV