Reklama
Archiv - Zprávy

Lexus CT končí v Americe. V Evropě však zůstává.

Ve Spojených státech začne Lexus místo hybridního hatchbacku CT 200h nabízet nový městský crossover UX. V Evropě však oblíbený model CT zůstává.
Zdroj: Lexus

Když Lexus v roce 2010 prezentoval model CT 200h na autosalonu v Ženevě, začal tak tvořit novou kategorii segmentu luxusních automobilů. Kompaktní hatchback s hybridní pohonnou jednotkou o celkovém výkonu 136 koní se dostal na trh v roce 2011. Lexus od té doby prodal po celém světě více než 300 tisíc vozů CT 200h, z toho zhruba 75 tisíc v Evropě.

“Segment, kde se CT pohybuje, je i nadále velmi významný,” říká Pascal Ruch, šéf evropské pobočky koncernu. „Myslím, že UX spíše přitáhne nové zákazníky, než že by nahradil CT. Na trhu se nedávno představila nová verze CT, takže na další aktivity máme ještě nejméně dva roky. Není kam spěchat.”

Zatím poslední generace CT 200h si zachovala výhody, které na ní majitelé oceňují: funkčnost, ergonomii, úspornost a spolehlivost. K tomu přibyl modernější design. Vůz má nyní modernější a agresivnější předek s novým vzorem mřížky chladiče v charakteristickém tvaru přesýpacích hodin. Prodloužená sdružená světla s blinkry dole, kompletně v LED technologii, zajistí lepší viditelnost vozu zezadu. Současně je tu celá řada nových vychytávek, především vyspělý soubor aktivních bezpečnostních prvků Lexus SafetySystem+, zahrnující takové funkce, jako je systém ochrany před srážkou (PCS, Pre-CollisionSystem), aktivní tempomat (Dynamic Radar CruiseControl), funkci varování a předcházení nechtěnému opuštění jízdního pruhu (LDA, LaneDepartureAlert), automatická dálková světla (AHB, AutomaticHighBeam) a rozpoznávání dopravních značek (RSA, Road Sign Assist). Lexus NavigationSystem má k dispozici větší obrazovku s úhlopříčkou 10,3 palců (u předchozí generace to bylo 7 palců).

Jak řekl Pascal Ruch, současný Lexus CT 200h zůstane v evropské nabídce firmy ještě nejméně dva roky. Během té doby se ukáže, zda ho nový městský crossover UX, nabízený v hybridní verzi, připraví o kupce, anebo zda přitáhne nové zákazníky. V tom druhém případě se může Lexus dokonce rozhodnout uvést další generaci CT i na americký trh. Analytici se rovněž domnívají, že by CT mohl být rozšířen i o variantu s přeplňovaným dvoulitrovým motorem R4, známým mimo jiné z Lexusu NX 300, což by zvýšilo jeho atraktivitu v USA. Stále otevřená pak zůstává otázka verze s čistě elektrickým pohonem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV